מגלגל...
x

צעיר נעצר על גידול מריחואנה במשקל 1 גרם

צעיר מקריית גת נעצר ונשפט לאחר שגידל בבית אחותו שלושה שתילי מריחואנה במשקל כולל של 1.3 גרם. בשבוע שעבר קבעה השופטת כי הצעיר יורשע וישלם קנס של 1,500 ש”ח ו-60 ימי עבודות שירות למען הקהילה.

בחודש מרץ האחרון עצרו שוטרי משטרת קריית גת את חיים סבח, תושב העיר בן 21 אשר על פי דו”ח המשפט גידל בבית אחותו שלושה עציצי מריחואנה במשקל כולל של 1.3 גרם. הצמחים בבית נמצאו בתוך ארונית מצופה אלומיניום אשר הכילה מנורת פלורסנט, מד טמפרטורה, מאווררים ורשת ייבוש.

השופטת רובין לביא
השופטת לביא: גידול מתוכנן אינו כמו גידול של שתיל בעדנית

גידול מתוכנן של צמחים אסורים

השופטת רובין לביא ציינה כי מדובר בגידול הכולל הכנה מוקדמת והצטיידות בכלים מיוחדים המעידה על מחשבה ותכנון – ולכן המקרה אינו דומה לגידול של עציץ בודד באדנית, השקייתו ותו לא. לכן, לדבריה, יש להתייחס למקרה בתור גידול מתוכנן של צמחים אסורים למטרת צריכה עצמית.

סנגורו של חיים הדגיש כי השימוש בסמים נעשה כדי להקל על הכאבים מהם סובל חיים, אשר נגרמו עקב תאונת הקטנוע. למרות זאת, כאשר נשאל חיים האם הוא מעוניין להתאשפז לטיפול רפואי, החליט חיים לטעון כי מצבו הרפואי טוב והוא אינו נזקק לטיפול.

בעקבות כך ציינה השופטת בפסק הדין כי “הקלה בעונש לטובת הנאשם יכולה לבוא רק במקרה של שיקולי שיקום, אשר אינם מתקיימים במקרה זה ואף להיפך, מאחר שהנאשם לא הכיר בכך שהוא נזקק לטיפול.”

3 שתילי מריחואנה
3 שתילי מריחואנה במשקל 1 גרם

בסיכום המשפט הוסיפה השופטת כי “העובדה שהנאשם גידל את הסם בביתה של אחותו היוותה שיקול לרעתו, מאחר שהיא העידה על ניסיונו להרחיק עצמו מהאפשרות להיתפס, אפילו במחיר פגיעה אפשרית באחותו.”

בדיון הראשון בתיק, הודה חיים בעבירת הגידול במסגרת הסדר טיעון עם הפרקליטות וציין כי משקלם הנמוך של הצמחים מעיד על כך שלא התכוון לעסוק בסחר.

טיעוניו לא התקבלו כאמור והוא הורשע בעבירת גידול של שלושה עציצים שמשקלם הכולל עמד על 1.3 גרם בלבד.

לאור המלצת קצין המבחן, החליטה השופטת להוסיף לעונש שציעה הפרקליטות גם מאסר על תנאי של שמונה חודשים ותשלום קנס בסך של 1,500 שקלים. כמו כן, רישיון הקטנוע של חיים נשלל ממנו לשלושה חודשים והוא חויב לחתום על התחייבות כספית בסך של 7,500 שקלים להימנע מגידול סמים בעתיד.

ראו עוד:
כתב האישום: החזקת קנאביס בשווי 3 שקלים
5 עונשים קיצוניים שניתנו בגלל החזקת מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר