צעיר מנתניה גידל 38 שתילי קנאביס – נענש בעבודות שירות

שלושה חודשי עבודות שירות נגזרו על צעיר מנתניה שעמד בפני 3 כתבי אישום על החזקה של כ-150 גרם פרחי קנאביס וגידול 38 צמחי קנאביס.במשקל 4.5 קילוגרם. במסגרת הסדר טיעון הוסכם כי לא ירצה עונש מאסר.

כתבת ‘קול השרון’ אופירה חסיד מדווחת על צעיר מנתניה שנידון לשלושה חודשי עבודות שירות בגין שלושה אישומים שהוגשו נגדו, הנוגעים להחזקה וגידול של קנאביס.

בחודש אפריל 2016 נעצר הצעיר כשברשותו כמות מצטברת של למעלה מ-50 גרם נטו פרחי קנאביס, כן 4 זרעי קנאביס ו-11 שתילים של קנאביס בעציצים.

באירוע נוסף, חודש לאחר מכן, נתפס הצעיר בגידול 27 שתילי קנאביס במשקל של כ-4.5 ק”ג. השתילים גודלו בשטח פתוח כאשר הנאשם אותר כשהגיע לטפל בהם והיה מצוייד באמצעים חקלאיים שונים.

כחצי שנה לאחר מכן שהה הנאשם מחוץ לכתובת מעצר בית בו היה נתון, כשהוא מחזיק ברשותו כמעט 100 גרם של קנאביס בשקית.

במסגרת הסדר טיעון שנעשה בין עו”ד מירון רוזנטל, פרקליטו של הצעיר לבין התביעות, הצליח עו”ד רוזנטל לסכם עם התביעה על עונש של שלושה חודשי עבודות שירות בלבד.

התביעה קיבלה את הסדר הטיעון בעקבות קושי ראייתי בו נתקלו באישום השני והעיקרי על פיו גידל הנאשם כ-4.5 ק”ג שתילי קנאביס.

עו”ד רוזנטל טען במהלך הדיון כי “אני סבור שמדובר בהסדר ראוי ומאוזן, התביעה שמה לה את הקשיים הראייתים לפניה וידע שבמידה והתיק ישמע ויתנהל, ככל הנראה הנאשם יזוכה. מטעמים כאלה ואחרים בחרנו להגיע להסדר”.

שופט בית משפט השלום בפתח תקווה, עמית פרייז, קיבל את הסדר הטיעון בין הצדדים וקבע כי “דומה כי אין חולק שצבר מעשים אלו של הנאשם ראוי להעניש בדמות מאסר בפועל, שהינו משמעותי יותר מהמאסר בפועל אליו הגיעו הצדדים בעתירתם, וזאת בוודאי מהפן הכמותי ויתכן אף שבפן האיכותי. יחד עם זאת, הצדדים היטיבו לנמק את ההסדר המקל אליו הגיעו בדגש על הקשיים הראייתיים שהיו בבסיס התיק המרכזי הנוגע לאירוע השני”.

בנוסף לשלושה חודשי עבודות שירות גזר השופט פרייז על הנאשם 15 חודשים מאסר על תנאי, קנס בסך 3000 שקלים ופסילת רישיון על תנאי לשנה.

עו”ד רוזנטל מסר על פי הדיווח כי “מדובר בהסדר טיעון מצוין אליו הגעתי עם ראש שלוחת תביעות נתניה בעיקר עקב קשיים ראייתים באישום של הגידול של 4.5 ק”ג אחרת מרשי היה צריך לרצות מאסר של ממש לתקופה לא קצרה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר