מגלגל...
x

צעירי קולורדו מעשנים פחות קנאביס מהממוצע בארה”ב כולה – מחקר

ברשות למלחמה בסמים טוענים שאחוז בני הנוער המעשנים מריחואנה בקולורדו הוא הגבוה בארה”ב, אבל מחקר חדש ומקיף במיוחד מצא כי נתון זה נמצא בירידה קבועה מאז אושרו חוקי הלגליזציה. כעת הוא נמוך מהממוצע בארה”ב כולה.

נציגי הרשות למלחמה בסמים מצאו טיעון חדש להיאחז בו אחרי שכל האחרים כשלו. בשבועות האחרונים חוזרים נציגי הארגון על הטיעון כי אישור חוקי הלגליזציה בקולורדו הובילו לכך שהמדינה “מובילה את ארה”ב באחוז הצעירים הצורכים מריחואנה”.

מה שברשות שוכחים לציין, על אף שהצגנו מידע זה בפניהם, זה שאחוז צריכת הקנאביס בקרב צעירים בקולורדו היה גבוה עוד יותר לפני הלגליזציה.

“המחקר היסודי ביותר”

כעת, מחקר חדש שערכה המחלקה המדינית לבריאות ואיכות הסביבה של קולורדו (CDPHE), וכונה על ידי התקשורת האמריקאית “המחקר היסודי ביותר שנערך עד כה בנושא” מחליש עוד יותר את טענות הרשות.

אחוז שימוש קנאביס בני נוער קולורדו
ירידה קבועה באחוז בני הנוער הצורכים מריחואנה בקולורדו לאחר הלגליזציה

נתוני המחקר שנסקרו בקרב 17 אלף בני נוער צעירים בקולורדו, מראים כי נכון להיום כ-21% מהצעירים צרכו קנאביס לפחות פעם אחת בחודש האחרון.

פחות מהממוצע הארצי

על פי נתונים אלו, לא רק שאחוז בני הנוער הצורכים קנאביס בקולורדו הוא נמוך יותר כאמור מזה שהיה בקולורדו עצמה בשנת 2009 (25% מבני הנוער), טרם אישרו תושבי קולורדו את חוקי הלגליזציה, אלא שהאחוז גם נמוך יותר מהממוצע הארצי בארה”ב כולה (21.7%),

“הסטטיסטיקות שעלו מפריכות לחלוטין את הרעיון לפיו לגליזציה תביא ליותר צריכת קנאביס בקרב צעירים,” מסר בראיון מייסון טברט (Mason Tvert), דובר ‘פרויקט מדיניות המריחואנה’ (MPP). “רמות השימוש לא עלו מאז שהוסר האיסור על הצמח, וגם היום הן נמוכות מהממוצע הכללי בארה”ב כולה.”

נתוני המחקר מראים: השימוש בקנאביס לא התרחב מאז הלגליזציה, 4 מכל 5 תלמידי תיכון אינם מעשנים כלל
נתוני המחקר מראים: השימוש בקנאביס לא התרחב מאז הלגליזציה, 4 מכל 5 תלמידי תיכון אינם מעשנים כלל

בנוסף לכמות המעשנים התדירים, מצא צוות המחקר כי 38% מהצעירים בקולורדו צרכו קנאביס לפחות פעם אחת בימי חייהם, נתון שגם הוא נמוך יותר מזה שהיה קיים במדינה ב-2009, אז הודו מעל 43% מהצעירים כי התנסו בקנאביס.

“התוצאות שעלו במחקר מראות כי השימוש בקנאביס לא התרחב מאז הלגליזציה, וגם היום 4 מתוך 5 תלמידי תיכון עדיין לא מעשנים מריחואנה אפילו לעיתים רחוקות,” הצהירו בכירי המחלקה המדינית בהודעה שנמסרה לתקשורת.

צעיר מעשן מריחואנה
פחות בני נוער מעשנים מריחואנה בקולורדו – למרות הלגליזציה

ממצאי המחקר החדש מקבילים ל-5 מחקרים שנערכו בעניין זה בדיוק בשנים האחרונות, בכולם עולה כי הלגליזציה הביאה דווקא לירידה במספר הצעירים הצורכים קנאביס.

כך למשל במחקר שנערך בשנת 2014 נמצא שאחוז צרכני הקנאביס הצעירים ירד בכל רחבי המדינה, במחקר אחר שנערך שנה מאוחר יותר נמצא שמספר זה נמצא עדיין בירידה, ובמחקר חדש שנערך באפריל השנה הגיע המספר לשיא שלילי של פחות מ-20% מכלל בני הנוער.

יש לציין שנתוני הירידה בצריכת קנאביס בקרב צעירים לאחר הקלה על חוקי המריחואנה הינה תופעה שכיחה עליה דיווחו מרבית המדינות שנקטו בגישה זו. בישראל מנגד פרסמו לאחרונה בכירי הרשות כי אחוז בני הנוער הצורכים מריחואנה קפץ באופן חריג לשיא של כל הזמנים. בנוסף נמצא שהצעירים בישראל מובילים את אירופה בעישון סיגריות ושתיית אלכוהול.

ראו עוד:
קולורדו: מיסי קנאביס מממנים ארוחות להומלסים
מושל קולורדו: “הלגליזציה עובדת – התוצאות טובות”
“100 הערים השוות למגורים” – קולורדו במקום הראשון

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר