מגלגל...

צעירי מפלגת העבודה: “בעד לגליזציה של מריחואנה”

חברי המשמרת הצעירה של מפלגת העבודה הצביעו אמש בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל (דה-קרימינליזציה).

הצבעה היסטורית התקיימה אמש במשמרת הצעירה של מפלגת העבודה וקבעה את עמדתה הרשמית בעד הפסקת מדיניות רדיפת והפללת צרכני הקנאביס בישראל. ההצבעה התקבלה ברוב מוחלט ללא מתנגדים ועם שני נמנעים.

דקל-דוד עוזר, מי שהתחיל למעשה את התפשטות הדיון בנוגע ללגליזציה במפלגת העבודה לפני למעלה משנה וחצי וכבר הספיק מאז לעזוב את המפלגה, זכה למירב הברכות על פועלו לקידום הנושא.

דקל-דוד עוזר
דקל-דוד עוזר

“מדובר באבן דרך חשובה ביותר במאבק להפסקת מדיניות ההפללה. כעת ברור לחלוטין במפלגת העבודה כי עמדת הצעירים היא להפסיק את ההפללה. הנושא יפסיק להיות טאבו,” אמר עוזר. “הלשכה היא אוסף של פעילים בכירים, חלקם הגדול עובדים כעוזרים פרלמנטריים. חברי הכנסת לא יוכלו להתעלם מהחלטה כזו והנושא יישאר על השולחן.”

“ההחלטה מוכיחה כי תכנית “הלובי הירוק” של דור האמת, במסגרתה רוכשים זכות השפעה ומתארגנים בתוך המפלגות עובדת. היא אולי לא רומנטית כמו המהפכה הצרפתית, אבל היא יעילה מאוד,” סיכם.

רבים מחברי המשמרת הצעירה פרסמו סטטוסים ובהם בירכו את חברי המפלגה שקיבלו החלטה שייתכן וכבר בקרוב תשפיע גם על עמדתה של מפלגת העבודה עצמה.

תומר פינס, סגן היו”ר, אמר כי “הקרדיט להחלטה הצודקת והמתבקשת הזו צריך ללכת לשלושה אנשים: דקל עוזר שהוביל את הנושא (לבדו) במשך שנים, רועי סוררו שהעלה את הנושא לסדר היום ומיכל בירן, אחת משני הנמנעים, שאפשרה לדיון להתקיים. זה אמנם לא נראה כמו גבורה גדולה אבל לעמדה הזו יש רוב מוצק כבר שנים והשאלה היחידה הייתה מתי יבוא יו”ר עם האומץ (לא ביצים) לקיים את הדיון. כל הכבוד.”

“לפני 5 שנים אף אחד לא ידע מה זה קנאביס, שום צעיר לא ידע מה זה רפואי. לא רבים ידעו לחבר את דקל-דוד-עוזר לכדי דמות אחת,” כתב מנדי שקד בעמוד הפייסבוק שלו.”אבל דקל הציף דיון מפלגתי בנושא וככל שהמפלגה חזרה לחיות כך גדל האפקט של הדיון. קידם, קידם, הציק, ענה, תקף ולרוב זה היה נראה כאילו זה דיבור אל הלמפה. דקל עצמו הספיק לעזוב את המפלגה, ולכאורה דיון כזה אמור לצות בעזיבת מובילו. אך השיח שדקל יצר, נשאר גם אחריו.”

גם אייל אוסטרינסקי, פעיל בכיר במשמרת הצעירה, הצטרף למברכים: “ההפללה מנותקת מהמציאות והופכת אנשים נורמטיביים לעבריינים. היא מכניסה אנשים למדרון חלקלק ולתהליך מואץ של התדרדרות לפשע והיא גורמת לגורמי אכיפה לעסוק בשטויות במקום בפתרון של בעיות מהותיות בחברה. בדיון היום היה כמעט קונצנזוס שזמנה של המדיניות המטופשת והאנטי-חברתית הזו לעבור מהעולם הגיע.”

“שאפו גדול למובילי הדיון – רועי סוררו, נדב יסוד ותומר פינס – ולדקל-דוד עוזר שאולי יותר מכל אחד אחר זכאי לקרדיט על זה,” סיכם.

רועי סוררו, מהפעילים הבולטים בקידום הנושא, אמר: “אני מודה לאנשים הנפלאים של לשכת המשמרת הצעירה על ההזדמנות, על הפתיחות ועל הדיון המרשים שראוי כי היה מתקיים באופן שכזה בכל מוסד דמוקרטי. וכמובן שמח מאוד על ההחלטה החשובה והצודקת שהתקבלה. אני מודה במיוחד לח”כ מיכל בירן, שהבטיחה לפני הבחירות וקיימה אחרי הבחירות.”

מיכל בירן
מיכל בירן

מיכל בירן, יו”ר המשמרת הצעירה ומי שהיום כבר חברת כנסת, היתה אחת משני הנמנעים אמש מסיבה לא ברורה ועל אף שאמרה בחודש אוקטובר 2012 כי היא תומכת בהפסקת מדיניות ההפללה. בירן סירבה להגיב לידיעה.

יש לציין כי בהצבעה שנערכה החודש בנוגע להצעת החוק של ח”כ תמר זנדברג שקראה להגדיר את הקנאביס כחומר בעל תועלת רפואית, הצביעו מרבית חברי מפלגת העבודה, כולל יו”ר המפלגה שלי יחימוביץ’ ומיכל בירן עצמה, בעד הצעת החוק, כפי שהתחייבו רבים מהם לעשות לפני מערכת הבחירות.

ראו גם: עגבניה, מלפפון וג’וינט / דקל-דוד עוזר

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר