צעירה נעצרה ונלקחה לחקירה – בגלל 250 גרם חובזה

שוטרים ממשטרת עפולה פשטו בתחילת השבוע על בית בקיבוץ רמות מנשה בחיפוש אחר מריחואנה. לאחר חיפוש בבית מצאו השוטרים במקפיא 250 גרם של עשבי חובזה ועלי חרדל, אותם החשיבו בטעות למריחואנה. בעלת הבית נעצרה לחקירה ושוחררה לאחר מספר שעות.

בתחילת השבוע (א') הגיעו שוטרים ממשטרת עפולה לביתה של אדריאנה הראל, המתגוררת ביישוב רמות מנשה, וביקשו לערוך חיפוש במקום בטענה כי היא חשודה בהחזקת כמות גדולה של 'סמים מסוכנים'.

אדריאנה הראל, נלקחה לחקירה - בגלל קופסאות עשבים במקפיא
אדריאנה הראל: "הייתי רוצה להיות שם כשהם פתחו את הקופסאות"

לאחר חיפוש נרחב בכל שטח הבית, מצאו השוטרים במקפיא שלוש קופסאות ובהן תערובת עשבים בה משתמשת הראל לבישול, כחלק מעיסוקה בתחום הרפואה המשלימה. בנוסף מצאו השוטרים בבית מספר קטן של זרעי המפ וכן בקבוק של שמן המפ. למרות שהשמן חוקי בארץ ונמכר בחנויות טבע, החזקתם של הזרעים עדיין נחשבת ל'החזקה של סמים מסוכנים'.

תערובת העשבים, שלדבריה של הראל מורכבת בעיקר מצמחי חובזה ומעלי צמח החרדל, הוחרמה על ידי השוטרים בטענה כי מדובר במריחואנה במשקל של 250 גרם. בסיום החיפוש נלקחה הראל לתחנת המשטרה בעפולה.

צו החיפוש שהוצא לביתה של הראל - לתפיסה של 'סמים מסוכנים'
צו החיפוש שהוצא לביתה של הראל – לתפיסה של 'סמים מסוכנים'

חשוב לציין: החזקה של 250 גרם מריחואנה נחשבת היום לפשע חמור ביותר, המוביל את המשטרה לחשוד בכוונה לסחר והפצה בקנה מידה גדול.

במהלך החקירה נאמר להראל כי בחודש נובמבר נתפס במכס 'משלוח סמים מסוכנים', כלומר מעטפה עם מספר זרעי קנאביס שכביכול יועדו עבורה, ולכן הגיעו השוטרים לחיפוש בבית. כמו כן, לטענתה של הראל, במהלך החקירה מסר לה החוקר כי השם שהופיע על המעטפה היה "Darian", אך בשל הדמיון בין השמות הגיעו השוטרים אליה.

למרות החשדות החמורים לכאורה, שוחררה הראל לביתה לאחר כ-4 שעות מבלי להתבקש להגיע לתחנה פעם נוספת. לאחר שביקשה כי תוחזר לה תערובת הצמחים, נאמר לה כי התערובת בדרכה למעבדה בכדי לוודא שלא מדובר במריחואנה.

תוצאות החיפוש - 3 קופסאות של תפזורת עשבים החשודים כמריחואנה (לחצו להגדלה)
תוצאות החיפוש – 3 קופסאות של תפזורת עשבים החשודים כמריחואנה (לחצו להגדלה)

"אני מניחה שהם בדקו את תוכן הקופסאות ומיד הבינו שאני לא סוחרת במריחואנה," מוסרת לנו הראל בראיון, "הם כבר בנו חשדות להחזקה של 250 גרם, הייתי רוצה להיות שם כשהם פתחו את הקופסאות."

ביקשנו את תגובת דוברות המשטרה בקשר לאירוע המדובר, אך לאחר 6 שעות של המתנה לא קיבלנו תשובה.

ראו עוד:
אם חרדית נתפסה עם 33 שתילי קנאביס בבית
אשקלון: 100 שתילי קנאביס נתפסו בעליית הגג
גט לוייר: אפליקציה חדשה למצבי חירום משפטיים
תלונה הוגשה במשטרה נגד מנהל הקנאביס הרפואי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט