ישראלית נתפסה מעשנת ג’וינט בירדן

לאחר 12 ימי מעצר בירדן חזרה השבוע לישראל תושבת הצפון בשנות ה-20 לחייה, שנתפסה לפני כחודש מעשנת קנאביס בצדו הירדני של מעבר הגבול בגשר נהר הירדן. במשפט היא הורשעה בהברחת סמים אך ללא סעיף יבוא סמים, מה שאיפשר להמיר את עונש 2 חודשי המאסר שנגזרו עליה בקנס של 1,000 דולרים.

צעירה מצפון הארץ נעצרה לפני כחודש בצד הירדני של מעבר הגבול ‘גשר נהר הירדן’ (גשר שייח’ חוסיין) לאחר שנתפסה מעשנת ג’וינט.

מאחר והחוק הירדני קובע כי קנאביס הוא סם מסוכן לכל דבר, בדיוק כמו בישראל, היא נעצרה ונלקחה מיד לחקירה במשטרה ומשם, מאחר והיא אזרחית זרה בירדן, נשלחה לכלא צבאי להמתנה למשפט.

עורך דין מרדכי ציבין ירדן מריחואנה
עו”ד מרדכי ציבין עם הצעירה שנתפסה עם ג’וינט בירדן (צילום מוואינט)

במשפט הרשיע בית הדין את הישראלית באשמת הברחת סמים אך גזר עליה עונש קל יחסית של חודשיים מאסר בפועל לאחר שזוכתה מאשמת ייבוא הסמים הנחשבת לחמורה עוד יותר.

לאחר 12 ימי מעצר הומר לבסוף עונש המאסר באישור נשיא בית המשפט הצבאי לקנס כספי של 1,000 ש”ח, מה שסלל את הדרך לשחרורה וחזרתה לישראל.

מי שהוביל את מבצע החילוץ היה העו”ד המפורסם מרדכי ציבין, איש חב”ד העוסק בפדיון שבויים בכל העולם ומומחה בניהול תיקים מסוג זה, שאף הסכים לייצגה בהתנדבות.

לדבריו של עו”ד ציבין, שעל פי הדיווח ב’וואינט’ ביקר בחודש האחרון בירדן ארבע פעמים, העיד כי במהלך ביקוריו בכלא הצבאי התרשם כי היא מוחזקת בתנאים טובים וזוכה ליחס מצוין.

“רמת זכויות האדם שהוענקו למרשתי בירדן היא מהגבוהות שנתקלתי,” מסר עו”ד ציבין. “הדבר התבטא ביחס בכלא, כמו גם, התנהלות מערכת המשפט והיחס של הגורמים הירדנים, ובמיוחד שיתוף הפעולה של הביטחון המסכל הירדני אשר ליווה אותי בכל צעד וסייע לפתור את הפרשה. אלמלא התערב – אני חושש מאוד שהיא היתה נאלצת להמתין לסיום ההליך המשפטי בין שנה לשנה וחצי. הירדנים עשו הכל כדי לזרז את ההליך על מנת לסיים את הסיפור מהר ככל האפשר”.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט