צעדת המיטות: מטופלי הקנאביס יוצאים לכבישים

מיצג מחאה צפוי מחר בתל אביב במסגרת מאבק מטופלי הקנאביס הרפואי נגד הרפורמה הצפויה הפוסלת זנים, מעלה מחירים ומקטינה מינונים. עשרות חולים יגיעו עם מיטות אשפוז בקריאת “רחמנא ליצמן”.

חשיפת מגזין קנאביס אודות התכנית לפסילת 85% מזני הקנאביס הרפואי, לצד עלייה במחירים והקטנת המינונים, הובילה לחשש גדול בקרב עשרות אלפי המטופלים מפני הרפורמה שצפויה להיכנס לתוקפה בינואר 2019.

בעקבות המהלך של משרד הבריאות, בהובלתו של מנהל היחידה לקנאביס רפואי יובל לנדשפט, החל בשבועות האחרונים להתעורר קול מחאה מצד החולים כשבין השאר הקימו כמה מהם אוהל מחאה בכניסה למשכן הכנסת.

לנדשפט, שמעולם לא נפגש עם נציגי המטופלים וסירב לשמוע מהם על הבעיות מהן הם סובלים, יאלץ בקרוב להתמודד עם מחאה שלהם מחוץ לביתו בראש העין, כך ממידע שהגיע למערכת המגזין.

אך עוד קודם לכן, מחר (ב’) צפויים להגיע עשרות מטופלי קנאביס למרכז תל אביב באזור מתחם שרונה אל מול שער הקרייה (רח’ קפלן 34), שם יחלו במיצג מחאה שאולי יוביל אף לחסימת אחד העורקים המרכזיים של תל אביב.

המטופלים צפויים להגיע למקום בשעה 9:00 בבוקר עם מיטות אשפוז, חלקם בבגדי בית חולים, ואולי אף להתחיל לצעוד תוך חסימת הכביש לכיוון איילון.

את הצעדה יוביל הקנאמבולנס – רכב שנצבע כאמבולנס ומספק שירות למטופלי קנאביס רפואי – שיסע לאט בראש תהלוכת המטופלים.

תכנית הטלוויזיה ‘הצנרת’, שלקחה על עצמה לקדם את נושא הקנאביס בישראל, תסקר את האירוע הייחודי. לפני דקות אחדות אף פרסמו בדף הפייסבוק שלהם הודעה בדבר המחאה הצפויה:

“בתקופה הקרובה אנשים בישראל ימותו בגלל בירוקרטיה,” כתבו. “מישהו כנראה נבהל מזה שישראל נמצאת במצב מתקדם ביחס לעולם – והחליט לזרוק הגבלות על המינונים. במקביל נכנסו לעניין גופים מסחריים גדולים כגון סופר-פארם ופתאום כמה מהזנים המיוחדים שמסייעים לחולים נעלמו ובמקומם צצה תערובת אחודה – כזו שזול יותר להפיק אבל תעלה הרבה יותר כי עוד מישהו צריך לגזור רווח”.

“התוצאה בינתיים,” הוסיפו, “היא שחולים לא מטופלים, סבל, לילות ללא שינה, נסיגה של חודשים במקום התקדמות – וזעקה אחת גדולה: רחמנא ליצמן. למישהו עם כוונות טובות יצאה תוצאה רעה”.

*עדכון: המטופלים חסמו את צומת עזריאלי, ראו כאן.

חדשות