מדוע צינזרה אוניברסיטת ב”ש מדריך להתמודדות עם שוטרים?

מי מטיל צנזורה באוניברסיטת בן גוריון? אירוע מכירות ספר הדרכה לצרכני קנאביס בוטל ואיש אינו יודע להגיד מדוע. באגודה טוענים כי זו החלטת האוניברסיטה, אך באוניברסיטה טוענים שאינם מכירים החלטה שכזו. הודעה על הביטול נמסרה לכותב הספר פחות משבוע לפני האירוע.

ביום א’ הקרוב (21.11) היה אמור להיפתח באוניברסיטת בן גוריון דוכן מכירות של ספר הדרכה לצרכני קנאביס. הספר, ‘מה לעשות כשמגיע שוטר‘, הוא מדריך מאויר בו ניתן ללמוד על זכויות החשוד בעת חיפוש משטרתי וכן הוא מספק טיפים להתמודדות עם הטרדות מצד רשויות האכיפה.

בשבוע שעבר מילאו באגודת הסטודנטים את החלק הראשון בהסכם בינם לבין כותב הספר, עו”ד דקל עוזר, כשחילקו לסטודנטים באוניברסיטה אלפי כרטיסי ‘עשרת הדיברות לצרכן‘ – מן ‘טעימה’ מהספר כולו שאמור היה להימכר בשבוע שלאחר מכן.

הדוכן והספר שצונזרו
הדוכן והספר שצונזרו ממכירה באוניברסיטת בן גוריון

אך להפתעתו קיבל אתמול (ד’) עו”ד עוזר שיחת טלפון מסגן יו”ר אגודת הסטודנטים, דניאל איטח, שהודיע לו כי הוחלט לבטל את ההסכם עימו ולא לאפשר לו למכור את הספר בדוכן. ההסבר לביטול, לדבריו של איטח, הוא בהחלטת אוניברסיטת בן גוריון עצמה ולא החלטה שנלקחה על ידי האגודה.

פנינו לאוניברסיטת בן גוריון בנסיון להבין מדוע בוטלה מכירת הספר, אך להפתעתנו נמסר לנו שם כי הם אינם יודעים במה מדובר. גם דובר האוניברסיטה אמיר רוזנבליט וגם היועצת המשפטית עו”ד תמר מונד טענו באזנינו כי לא קיבלו כל החלטה כזו לביטול הדוכן.

יחד עם זאת כן סיפרה עו”ד מונד כי האוניברסיטה אכן קיבלה פניות זועמות מצד ארגוני מלחמה בסמים שככל הנראה נחשפו לידיעות על חלוקת כרטיסי ‘עשרת הדיברות’ והתעקשו שיבוטל אירוע המכירות עצמו.

“זו לא היתה הרשות למלחמה בסמים,” הבהירה מונד בתשובה לפנייתנו. לשאלתנו האם מדובר בארגון הסיינטולוגיה ‘עולם ללא סמים’, זה שרק לפני מספר חודשים פתח בקמפיין נגד קנאביס בכל רחבי הארץ, לא השיבה.

כותב הספר עו”ד עוזר מאשים כעת את נציג האגודה כי שיקר לו כשאמר שההחלטה היתה של האוניברסיטה. “מכיוון שמדובר בהפרת הסכם הוא ניסה להתחמק מאחריות וטען כי הנהלת האוניברסיטה היא שמונעת את הקמת הדוכן – אך עניין זה אינו אמת. כנראה יש לו אג’נדה נגד צרכני קנאביס ולכן החליט למנוע ממני להקים את הדוכן,” אמר.

יצרנו קשר עם סגן יו”ר האגודה דניאל איטח, מי שהודיע על ההחלטה לבטל את האירוע, כבר אתמול, אך הוא ניתק את הטלפון ואינו משיב מזה 24 שעות. מדוברות האוניברסיטה סירבו לספק תגובה רשמית לידיעה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר