צמחי אננס הוחרמו בפשיטת משטרה בחשד שמדובר בסמים

"ישבתי 8 ימים במעצר בנווה תרצה בגלל אננס," טוענת צעירה תושבת המרכז. בפוסט שפרסמה בפייסבוק היא מספרת על צוות משטרה וכלבנים שפשטו על דירתה בחשד לניהול מפעל סמים והחרימו מהמקום צמחי אננס בחשד כי מדובר בסמים. במשטרה טוענים כי אכן נמצאו סמים.

ל’, צעירה ישראלית תושבת אזור, טוענת כי נאלצה לשבת במשך 8 ימים במעצר בנווה תרצה לאחר פשיטת משטרה על ביתה בחשד לגידול סמים מסוכנים.

על פי הפרטים, אותם פרסמה בפייסבוק, צוות גדול של שוטרים בגיבוי יחידת הכלבנים הגיע למקום עם צו חיפוש וטען בפני הנוכחים כי החיפוש הוא בחשד לניהול של מפעל לייצור קטמין, סם אונס ו-MDMA.

צמח אננס
אחד מצמחי האננס בחצר הבית שהוחרמו על ידי המשטרה

בתום חיפוש שערך כשעתיים נמצא לדבריהבמקום מעט קנאביס, אך לא אותר כל מפעל לייצור סמים או מתקן לגידול קנאביס.

עם זאת להפתעתה של ל’ החליטו השוטרים להחרים לה מספר עציצי אננס שהיא מגדלת כתחביב בחצר שבשטח המגורים, ולעצור אותה לחקירה בסיומה נכלאה.

“הם עצרו אותי ושלחו את האננס לבדיקת מעבדה,” היא מספרת. “השופט הסכים איתם שאי אפשר לדעת אם זה אננס או לא ושלח אותי למעצר שנמשך 8 ימים בנווה תרצה”.

לטענתה היא ישבה לאורך יותר משבוע בבידוד, מבלי שהתאפשר לה לראות רופא וזאת על אף שספגה לדבריה מכות במהלך המעצר.

“המשטרה מסרבת עדיין להודות שמדובר באננס בלבד וגם השופט הצטרף לכסת”ח הזה,” היא טוענת. “במהלך הפשיטה נמצאו בביתי קרוב ל-30 שוטרים שהחרימו 11 שתילי אננס יחד עם הכדים כשהם מלאים במים”.

לדבריה היא ניסתה בכל מאודה להסביר לשוטרים כי מדובר באננס ולא בסמים, ואף הציגה להם תמונות מגוגל על מנת שיראו את הדמיון לצמח אננס. לדבריה השוטרים אף ניפצו את אחד הכדים ששוויו כ-900 ש”ח.

בחלוף 8 ימי מעצר שוחררה ל’ בחזרה לביתה ובימים אלו ממתינה להמשך המשפט.

את הסיפור פרסמה ל’ בפייסבוק בסוף השבוע ומאז הוא זכה לאלפי תגובות ושיתופים ברשת.

מהמשטרה נמסר בתשובה לפניית מגזין קנאביס כי “במהלך פעילות המשטרה באזור נגד מפיצי ומגדלי סמים, נתפסו סמים מסוגים שונים ונעצרו שני חשודים בגידול סמים בניגוד לחוק. בניגוד מוחלט לנטען, בתיק החקירה קיימת חוות דעת מקצועית כי במקום אמנם נתפסו סמים. החקירה עדיין מתנהלת במשטרה בימים אלו, ובסיומה יועבר תיק החקירה לתביעה המשטרתית לבחינת גיבוש כתב האישום נגד החשודה.”

אין זו הפעם הראשונה בה פושטת משטרת ישראל על דירה בחשד לגידול סמים כשלבסוף מסתבר שמדובר בצמח אחר. בפעם הקודמת מדובר היה בפשיטה על ביתו של פנסיונר בחשד כי צמחי במיה שגידל בחצרו הם צמחי קנאביס.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר