צו מעצר נגד בעלי 'מדיוי' מנחם כהן בחשד שגידל קנאביס במקום המפ

בעלי חברת הקנאביס הישראלית 'מדיוי' מבוקש במקדוניה בעבירות של ייצור סם ופשע מאורגן, זאת בחשד כי גידל קנאביס 'רגיל' במסווה של קנאביס 'המפ'. מניות החברה בבורסה צונחות.

משטרת מקדוניה פרסמה צו מעצר נגד מנחם כהן, הישראלי בעלי חברת הקנאביס החדשה 'מדיוי' (Medivie) המנהלת פעילות גידול וייצור קנאביס במדינת מקדוניה השוכנת מצפון ליוון, זאת בחשד לביצוע עבירות גידול וייצור סם נרקוטי ופשע מאורגן.

הבוקר נודע כי משטרת מקדוניה הוציאה צו מעצר נגד כהן עצמו וכן נגד מנכ"ל חברת הבת של 'מדיוי' במקדוניה 'קנאטק דו סקופייה' (Kannatek Doo Skopje) וגם נגד הבעלים של שטחי הגידול בהם משתמשת מדיוי במדינה.

מנחם כהן, יו"ר מדיוי
מנחם כהן, יו"ר מדיוי, שיאן השכר בענף הקנאביס הישראלי – הואשם בעבר בהפרת הסכמים וכעת מבוקש בגין פשע מאורגן

על פי החשד החברה גידלה קנאביס רגיל, המכיל אחוזי THC גבוהים ואסור לגידול במקדוניה, במסווה של המפ (Hemp) המכיל פחות מ-0.3% THC ולכן מותר בחוק המקומי.

צו מעצר שפרסמה המשטרה המקדונית קובע כי השלושה מבוקשים לצרכי חקירה בגין חשד לביצוע עבירות גידול וייצור סם נרקוטי ופשע מאורגן. המשטרה טוענת כי ההמפ שנמצא במחסני החברה במקדוניה הוא למעשה קנאביס אסור לשימוש.

'מדיוי' מצדה מודיעה הבוקר לבורסה כי בידיה כל המסמכים הנדרשים, המאושרים על ידי כל הרשויות הרלוונטיות, לכך שמדובר בגידול 'המפ' בלבד. מקורבים לכהן מוסרים למגזין קנאביס כי הם מאמינים שהוא פעל בניקיון כפיים.

לוגו מדיוי Medivie Logo
מדיוי (Medivie) הישראלית – ממשיכה להסתבך

בהודעה לבורסה נמסר כי "החברה ביצעה הליך קרנטינה ('הסגר') בו היו מעורבים המכס המקדוני ומשרד החקלאות המקדוני על מנת לקבל אישור להכניס את הזרעים למקדוניה, כאשר לכל אורך התהליך חוקיות הכנסת הזנים למקדוניה נבדקה".

"בשלב הגידול (סתיו 2019) דאגה החברה לאבטחה ע"פ הוראות המשטרה והחוק ובשלב הקציר הזמינה אף נציג של המשטרה ושל משרד החקלאות כדי שיפקחו על התהליך כולו," דווח עוד.

"בו במקום נלקחו דגימות של התוצרת ונשלחו לבדיקות מעבדה, זאת במהלך אוקטובר 2019, ובידי החברה התוצאות המוכיחות כי התוצרת מכילה THC בריכוז של פחות מ-0.1% המותרת על פי החוק המקומי," סיכמו.

מנחם כהן עצמו ממשיך להראות סימנים של התנהלות בעייתית לכאורה, לאחר ששיתוף פעולה קודם שלו עם קיבוץ רמות מנשה וחברת 'הי פארמה' התפרק, כמו גם שיתוף פעולה אחר עם חברת הזרעים ההולנדית בארניז פארם, וכעת גם במקדוניה.

על אף בעיות אלו ואחרות בהתנהלותו, כהן שם עצמו בראש טבלת מקבלי השכר הגבוה ביותר בענף הקנאביס הישראלי, בפער גדול על האחרים, עם מעל 75,000 ש"ח בחודש לא כולל תוספות.

בשנה שעברה מדיוי רכשה בעלות על חוות קנאביס ישראלית בערבה בניהולן של נעה בראל ודנה מלצר, ומקווה לייצר משם קנאביס לשיווק בעולם. מניות החברה בבורסה צונחות כאמור במעל 12% מיד עם פתיחת המסחר.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט