צה”ל: מפקד אכל בטעות עוגיות קנאביס שהשאירו חיילים

אנשי קבע מחטיבת "כפיר" השאירו קופסה ובה עוגיות שהכילו קנאביס. מפקדם, שלא ידע מה יש בעוגיות, אכל 3 מהן והתמסטל עד הגג. כתב אישום הוגש נגד החיילים.

חוויה מעניינת עברה לאחרונה על מפקד בחטיבת ‘כפיר’ של צה”ל לאחר שאכל בטעות 3 עוגיות קנאביס שהשאירו חייליו בחדרם, כך מדווחת היום כתבת ‘ידיעות אחרונות’ קורין אלבז אלוש.

מתחקיר המקרה הסתבר ששלושה נגדים בקבע המשרתים בחטיבה שכחו את העוגיות בחדרם. המפקד, שחשב שמדובר בעוגיות רגילות, זלל שלוש מהן ונאלץ לשכב על הגב ולעצום עיניים לזמן מה.

הנגדים מצידם יאלצו להתמודד כעת עם כתבי אישום שהוגשו נגדם בגין החזקה ושימוש בסמים, כאשר שניים מתוך השלושה יואשמו גם בגין סירוב לעבור בדיקת סמים. הם הושעו בינתיים מתפקידם עד תום ההליך המשפטי.

על פי הדיווח, בכתב האישום נטען כי השפעת הקנאביס הייתה חזקה: “לאחר שאכל מהעוגיות הוא לא הצליח להזיז את רגליו, עיניו נעצמו והוא היה על סף עילפון,” תואר המקרה ע”י נציגי הפרקליטות הצבאית.

בתחקיר עלה עוד, כך בדיווח, כי אחד הנגדים “הבחין כי מפקדו חש ברע ועומד להתעלף, הבין כנראה מה גרם לתחושתו ושאל אותו האם אכל מהעוגיות שמצא בקופסה”.

כאשר איש הקבע ענה בחיוב, הנגד התוודה בפני מפקדו כי העוגיות שאכל הכילו קנאביס. המפקד הועבר לטיפול רפואי, ובהמשך התאושש.

עו”ד שי רודה, המייצג את הנגד שסיפר למפקדו שהעוגיות מכילות קנאביס, אמר לידיעות אחרונות: “מרשי מכחיש את האישומים שמיוחסים לו וטוען כי מעולם לא הביא עוגיות לבסיס, בטח לא עוגיות חשיש. בטוחני כי בית הדין הצבאי יקבע כי טענתו אמת. מרשי הוא נגד מצטיין שכל מפקדיו שבעי רצון מאופן תפקודו בכל שנות שירותו בצבא”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר