צה"ל מסרב לגייס צעיר בן 17 המטופל בקנאביס רפואי

יהונתן וינברג, צעיר בן 17 וחצי המטופל בקנאביס רפואי מזה כ-4 שנים, ביקש להתנדב ליחידה מיוחדת בצה"ל, עבר את כל המבחנים בהצלחה, אך סורב ברגע האחרון, לטענתו בגלל שהוא מחזיק ברשיון קנאביס רפואי. "קצינת הרפואה אמרה שחיילים עלולים לבקש ממני שאכטה," הסביר. צפו:

על אף שבשנה שעברה פרסמנו לראשונה כי צה"ל אישר את השימוש בקנאביס רפואי לחיילי מילואים המחזיקים במרשם, מסרבים כעת גורמי הצבא לאשר את גיוסו של יהונתן וינברג, צעיר בן 17 וחצי המבקש להתנדב ליחידת מודיעין מיוחדת.

יהונתן וינברג
יהונתן וינברג: "מסרבים לגייס אותי לצבא בגלל הקנאביס הרפואי"

וינברג היה בן 14 כשהחל את הטיפול בקנאביס רפואי ואף פירסם כאן במגזין טור מיוחד בו סיפר כיצד הקנאביס הרפואי הציל את חייו. "החיים שלי השתנו, הכאבים פסקו, יכולתי לחזור לחיים, ללמוד, להיות עם חברים," כתב אז.

וינברג ביקש להתנדב לצה"ל על אף הבעיה הרפואית ש"זיכתה" אותו בפרופיל 21 ושחרור ועבר את כל המבחנים הראשוניים בהצלחה, אך להפתעתו, ברגע האחרון הודיעו לו גורמי הצבא כי בקשת ההתנדבות שלו נשללה. "הבקשה שלך נדחתה, זה נדיר מאוד שזה קורה ואין לי מושג מה הסיבה," הסבירה נציגת הצבא.

אך וינברג טוען שהסיבה היא הטיפול בקנאביס רפואי. "קצינת הרפואה אמרה לי שאני צריך להבין את החששות שלהם שחיילים בבסיס יכולים לבוא ולבקש ממני שאכטה," הסביר.

מנגד טוען צה"ל כי הסיבה לאי גיוסו הינה הבעיה הבריאותית ממנה הוא סובל.

ראו עוד:
רציתי להיות לוחם בסיירת, סיימתי עם תיק פלילי
צפו: חיילים רואים חשיש בפעם הראשונה
מדריך לחייל: מה לעשות בבדיקת סמים של מצ"ח?
לראשונה: חיילים מטופלים בקנאביס רפואי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט