צבע ירוק: צעירי המושב גידלו מריחואנה במקלט (וידאו)

צפו: שוטרים וחיילי מג”ב חשפו הבוקר את המקלט הציבורי במושב אחוזה שבדרום, במה שנראה כמו חדר החברים של צעירי המושב. במקום נמצא שולחן קלפים וחדרון נסתר לגידול קנאביס. לא נמצאו עציצים, אך נתפסו 1 קילוגרם מריחואנה וחתיכת חשיש. בעל המשק הסמוך נעצר וטען: “זה של הבן שלי”.

בצל האזעקות של ‘צוק איתן’, שוטרים ממחוז לכיש, יחד עם חיילי מג”ב, פשטו הבוקר (ה’) על מקלט ציבורי במושב אחוזה הסמוך לקריית גת שבדרום ובו מצאו שולחן קלפים וציוד משחקים, 1 קילוגרם מריחואנה, חתיכת חשיש, חדר נסתר עם ציוד לגידול קנאביס ובקבוק ארק אחד פתוח – במה שנראה כמו “חדר המשחקים” של צעירי המושב.

צפו (צילום: דוברות המשטרה):

על פי דיווח המשטרה, “היום בשעות הבוקר, הגיעו לוחמי סמ”ג 5 של משמר הגבול, רכז המודיעין של תחנת קרית גת וכלבן משטרתי, למבנה המשמש כמקלט שכונתי במושב אחוזה הסמוך לקרית גת. עפ”י מידע שהתקבל, במקום היה חשד להימצאות מעבדת סמים ובית הימורים. לוחמי מג״ב זיהו את פתח המקלט כשהוא נעול, ותוך מספר שניות פרצו אותו ע”י כלי פריצה שהיו ברשותם.”

בתוך המקלט נערך חיפוש ראשוני, במהלכו סימן כלב (לאיתור סמים) לעבר אחת המגירות במזנון שהיה במקום. השוטרים מצאו שם בתוך קופסא חומר החשוד כמריחואנה וחומר החשוד כחשיש. במקביל השוטרים זיהו במקום ציוד הקשור בהימורים. פנקס ניהול חובות, כספים, שולחן הימורים עם בקבוק ערק פתוח, ו”אלמנטים נוספים שהצביעו כי המקום מתפקד כבית הימורים ‘חי’,” כך על פי הדיווח.

בהמשך הסריקות במקלט, זיהו השוטרים קיר גבס מאולתר המכסה חדרון קטן. לאחר שבירת הקיר וכניסה לחדרון זיהו השוטרים ציוד גידול משוכלל לצד.קנאביס במשקל קילוגרם, חומרי גידול והדברה, משקל אלקטרוני, צינורות הזנה, כלי גידול ועוד.

מריחואנה מקלט אחוזה
1 ק”ג מריחואנה במקלט הציבורי במושב אחוזה (צילום: דוברות המשטרה)

בסמוך למקלט עיכבו לוחמי מג”ב ורכז המודיעין של קרית גת חשוד בשנות החמישים לחייו. מדובר היה בבעל המשק הסמוך למקלט. בתחקור ראשוני אמר החשוד: “הציוד במקלט של הבן שלי”. הוא עוכב להמשך טיפול וחקירה בתחנת בקרית גת.

מפקד סמ”ג 5, רפ”ק ירון דהן ומפקד משטרת קרית גת, אמרו לאחר הפעילות: “דווקא בימים אלו, ימים בהם האיום הרקטי קרוב מתמיד, יש צורך במקלטים ובמרחבים המוגנים מסודרים ומאורגנים. לא רק שהשימוש שנעשה במקלט הזה עומד בניגוד גמור לחוק, אלא סביר כי הוא מונע מאזרחים אחרים להגיע אליו בהישמע אזעקה.”

השבוע נתפסו במקביל גם 120 שתילי קנאביס בדירה בירושלים וכן 7 שתילי המפ בחצר ביתה של קיבוצניקית בת 60 מהצפון.

ראו עוד: 14 שתילי מריחואנה נתפסו במושב עוצם
ראו עוד: 7 שתילי מריחואנה נתפסו במושב שקף
ראו עוד: 19 שתילי מריחואנה נתפסו במושב אביגדור

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט