צפת: 2 גרם חשיש נתפסו בפשיטת משטרה על דירה בעיר

חתיכת חשיש קטנה נתפסה הבוקר על ידי חמישה שוטרים בתום חיפוש יסודי בדירה פרטית בצפת.

חמישה שוטרים פשטו הבוקר על דירה בעיר צפת, בחשד שבמקום מתבצעת עבירת החזקת קנאביס, זאת ככל הנראה לאחר חקירת סוחר שנתפס ורשימת לקוחותיו נחשפה ע”י המשטרה.

בדירה לא מצאו השוטרים את הצעיר אותו חיפשו, שהיה כפי הנראה אחד הלקוחות ששמו הופיע ברשימת אנשי הקשר במכשיר הטלפון של הסוחר.

לאחר שהחתימו על צו החיפוש את בעלת הדירה, בת 54 שעל פי הנטען אינה מתמצאת היטב בקריאה וכתיבה בעברית, החלו בחיפוש בארונות וכלי הבית.

לאחר חיפוש שכלל הוצאת בגדים מהארונות ופיזורם בחדר, איתרו השוטרים את מה שנחשד כחתיכת חשיש במשקל של כ-2 גרם בלבד.

בניגוד לנהלי חוק הקנסות החדש השוטרים לא רשמו דו”ח לדיירי הבית ולא הותירו במקום עותק מצו החיפוש, אלא רק החרימו את חתיכת החשיש ועזבו את הדירה.

כזכור עם חקיקת החוק החדש הבטיח השר גלעד ארדן כי מדובר בתיקון שימנע פשיטת משטרה על בתים פרטיים בחיפוש אחר צרכנים, מה שנראה שלא עומד במבחן המציאות.

במשטרה טוענים בתגובה לפניית מגזין קנאביס כי מדובר בחתיכת חשיש במשקל של כ-4 גרם ולא כ-2 גרם, וכי ישנן סיבות עלומות בגינן החליטו השוטרים להיכנס לבית פרטי בחשד לעבירת החזקת קנאביס ולא לרשום לבסוף דו”ח כמתבקש.

ממשטרת ישראל נמסר: “משטרת ישראל מטבע הדברים איננה מפרטת אודות חקירות מתנהלות, עם זאת נציין כי הבוקר בוצע חיפוש עפ”י צו שיפוטי חתום כדין בנוכחות עדים. במסגרת החיפוש נתפס חומר החשוד כסם מסוכן לצריכה עצמית. בניגוד לנטען, הושארה לחשוד הזמנה לחקירה משלא נכח בבית בעת ביצוע החיפוש.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר