פשיטת משטרה על בית בחשד לשימוש בקנאביס – לא נמצא דבר, בן 18 נעצר

מקרה שלישי תוך שבוע בו פושטת המשטרה על בית פרטי בחשד לשימוש עצמי בקנאביס, כשהפעם אף לא נמצא דבר בחיפוש. מכשיר הטלפון של צעיר בן 18 הוחרם. הפשיטה נערכה בהתנחלות עץ אפרים שבשומרון, שם מגבירה לאחרונה המשטרה את האכיפה.

צעיר בן 18 נעצר לחקירה שלשום (א') לאחר שבשעה 7 בבוקר פשט כח משטרה על בית פרטי בהתנחלות עץ אפרים שבשומרון, שם ערכו חיפוש אחר קנאביס.

עם הגיעם לבית הציגו השוטרים צו חיפוש והחלו בניסיון לאתר עדות לשימוש בקנאביס בבית, בחשד כי הצעיר, בן הבית, עשה שימוש כזה או אחר בקנאביס.

שמועות בישוב מספרות כי המשטרה עצרה לאחרונה כמה מתושבי הישוב שנלקחו לחקירות, במסגרתן נאלצו לספר עם מי ומתי עישנו קנאביס.

ייתכן שההגעה לביתו של בן ה-18 נבעה ממידע שנמצא במכשיר טלפון של סוחר שנעצר ושמו של הצעיר הופיע בו, אם כי המשטרה לא אישרה זאת.

בחיפוש לא נמצא דבר, אך בסיומו החרימו השוטרים – רונן ואלון משטרת הנוער של אריאל – את מכשיר הטלפון של הצעיר, והוא נלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

השוטרים טענו בפני הצעיר כי הם "יודעים שאתה מעשן קנאביס וגם יודעים עם מי אתה מעשן", ודרשו שיספר האם אי פעם מכר קנאביס לאחרים.

"שאלו אותי אם יש לי בטלפון משהו שלא צריך להיות בו, ואמרתי מיד שאין לי כלום בטלפון ושגם אין לי בעיה לפתוח אותו מולם ולעבור איתם על כל הגלריה והשיחות," הוא מספר בשיחה עם מגזין קנאביס.

"הם לא הסכימו להצעה שלי, לקחו לי את הטלפון, ואמרו שיחזירו לי אותו בתוך מספר ימים," סיפר עוד, וציין כי בזמן החיפוש נכחו בבית גם אביו ואחיו.

מקרה זה בו פושטים שוטרים על בית פרטי ללא ממצאים מצטרף לשני מקרים מהשבוע האחרון, במהלכם נמצאו כ-2 גרם חשיש בלבד, במה שנראה כמו החרפת מדיניות המשטרה לגבי אכיפת שימוש עצמי בקנאביס.

מדיניות זו מנוגדת כמובן להבטחת השר גלעד ארדן אשר הטמיע את "חוק הקנסות" החדש לפני כחודשיים והבטיח כי במסגרתו לא תתמקד פעילות המשטרה בשימוש עצמי בקנאביס בשטח פרטי.

מהמשטרה נמסרה הפעם תגובה לקונית בתשובה לפניית מגזין קנאביס, תוך סירוב להסביר מה מהות החשד שהצדיק חיפוש בבית פרטי: "במסגרת החקירה בוצע חיפוש על פי צו בימ"ש, הפלאפון נתפס כחלק מהחקירה," נמסר רק.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט