פשיטה על ביתו של חולה סרטן המטופל בקנאביס

ביום שלישי ה-14 ליולי נערכה פשיטה משטרתית בהשתתפותם של מספר בלשים ושוטרים במדים על ביתו של דני בן שבת, יליד נהריה בן 56 אשר מאובחן כלוקה במחלת הסרטן ומטופל באמצעות קנאביס רפואי עם רישיון תקף מטעם משרד הבריאות. מטרת החיפוש? מציאת סמים

דני בן שבת אובחן כלוקה במחלת הסרטן בשנת 2008 בהיותו בן 49. באותם ימים דני לא היה מודע כלל לקיומו של הקנאביס הרפואי וליכולת שלו לעזור לחולי סרטן, אך לאחר חמש שנים בהן עבר בדיקות תלת חודשיות לבדיקת גרורות והיה מאושפז בפועל לעשרות ימים, מצבו לא השתפר וגם טיפולי הכימותרפיה הקשים לא תרמו לצמצום היקף פעילותו של הגידול.

לפני כשנתיים נחשף לראשונה דני לנושא הקנאביס הרפואי והחליט להחליף את הכדורים בתרופה טבעית ולנסות דרך חדשה.

“אין זכר לגידול”

“שמעתי על קנאביס רפואי דרך כל מיני כתבות, כולל כתבה בערוץ 2, על מישהו שהבריא והגידול שלו נעלם בעזרת קנאביס בלבד. בעזרתו האדיבה של שלומי סנדק הבנתי לאן צריך ללכת והגעתי למחלקה האונקולוגית בביה”ח אסף הרופא בה קיבלתי את הרישיון החדש כבר באותו היום.”

“לאחר שלושה חודשים של צריכה ממוצעת בהיקף של 60 גרם בחודש, עברתי את הבדיקה התקינה הראשונה,” הוא מספר היום. “בזכות הקנאביס הגידול נעלם לחלוטין וגם לאחר 3 בדיקות נוספות אין לו זכר.”

דני בן שבת - רישיון קנאביס רפואי
רישיון קנאביס רפואי מטעם משרד הבריאות

חיפוש סמים – גם אצל בעלי רישיון רפואי

ביום שלישי ה-14 ביולי, בדיוק ביום החלוקה החודשי של הקנאביס הרפואי, החליטה המשטרה לבצע פשיטה על דירתו אשר בנהריה. עשר דקות בלבד לאחר הגעת המשלוח פשטו שוטרים ובלשים על הדירה – שכלל לא הייתה נעולה עקב שיפוצים שנערכו בה ודרשו לערוך חיפוש במקום, בחסות צו שנחתם על ידי שופטת בית משפט השלום.

דני, שנדהם מעצם הגעתם של השוטרים לחיפוש סמים, הסביר לשני הבלשים שניגשו אליו כי אכן יש ברשותו 100 גרם של “סמים” ואפילו בכספת סודית, אך מדובר בתרופה לה הוא זכאי על פי משרד הבריאות.

לאחר שהראה לשוטרים את השקית האטומה והטרייה שהגיעה אליו עשר דקות קודם לכן ואת הרישיון המתיר את החזקתה, פנה אחד הבלשים אל דני וציין בפניו כי לא היה מודע לקיומו של הרישיון וכי הוא מצטער על ההפרעה.

משפנה הבלש לצאת מן הדירה, עצר אותו הבלש השני בדרישה לערוך חיפוש בדירה כולה בכל זאת, בחשד לסחר בסמים,” כך לדבריו של דני. אותו בלש, איתמר ביטון שמו, הפציר בדני החולה להתלוות אליו לחיפוש מקיף בכל רחבי הביתה ופנה לחפש גם על גופם של ביתו של דני ובעלה, שהגיעו לדירה עם שלושת ילדיהם הקטנים כמה דקות קודם לכן לביקור משפחתי.

חיפוש גופני – חוקי?

“בשלב זה נעמדתי בינו לבין הבלש וסירבתי בכל תוקף לחיפוש הגופני הפולשני אשר אינו מעוגן בצו,” טוען דני ומציין כי רק שמו שלו, של חווה אשתו ושל בנם מוטי אשר מתגורר בביתם הופיעו בצו מבית המשפט. שאר בני המשפחה כלל אינם מתגוררים בדירה, אך נאלצו לעבור את ההשפלה אף הם.

“לאחר שעברנו מחדר השינה למטבח הבנתי שגם על בתי הקטנה בת ה-20 המשרתת בשירות לאומי נערך חיפוש גופני מלא!” מספר דני וטוען כי זה הרגע בו החל להתווכח עם השוטר איתמר וסירב להתלוות להמשך החיפוש בבית כפי שדרשו ממנו.

הוויכוח בין השניים התלהט לטונים גבוהים וחלקו אף צולם על ידי חווה, אשתו של דני – שפרסמה את הסרטון בפייסבוק.

תוך כדי הוויכוח, הבלש אף סירב לאפשר לנשים להוציא את הילדים הקטנים החוצה חרף הצעקות והבכי, ובאופן כללי אסר על כולם לצאת מן הדירה עד לסיום החיפוש. במהלך החיפוש שנערך על ידי שישה שוטרים נמצאו עוד חמישה גרם קנאביס אשר נשארו לדני מהמשלוח האחרון ותו לא.

צפו: הבלש איתמר ביטון דורש לערוך חיפוש על חתנו של דני:

במהלך התקרית התעלפה חווה, שהינה חולת סוכרת והשוטרים התקשרו להזמין אמבולנס. לאחר מכן, תפס דני סכין בידו וניסה לקחת את חייו על ידי חיתוך וורידי הידיים, אך נעצר על ידי איתמר ונאזק כאשר הוא עדיין מדמם. הוא נלקח החוצה על ידי הבלש השני, הוכנס לניידת ונלקח לתחנה.

“השוטר יעמוד לדין”

כמה שעות מאוחר יותר, עם שחרורו, קיבל דני בחזרה את הקנאביס ואת הרישיון ושב לביתו. כעת, הוא ובני משפחתו מתכננים את תחילת ההליכים המשפטיים בהם הם מתכוונים לנקוט כלפי המעורבים באירוע.

“המכתב שלנו יגיע לשרת המשפטים, נשיא ביהמ”ש העליון, סגן שר הבריאות והשר לביטחון פנים, ולא נשכח גם את השופטת שהוציאה את הצו עצמו ואולי צריכה לבדוק מדוע המשטרה מעוניינת לחפש קנאביס אצל מטופל שבריאותו תלויה בו,” אמר דני לכתב המגזין. “הבלש איתמר ביטון יעמוד לדין על הדברים שהוא ביצע ועל העבירות כלפיי וכלפיי בני משפחתי.”

פנינו לדוברות משטרת ישראל, כדי לקבל תגובה לאירוע. חטיבת דובר המשטרה הפנתה אותנו לקבלת מענה מדובר מחוז חוף, רפ”ק חיים פונימונסקי, אך לאחר יותר משבועיים של המתנה, התגובה טרם הגיעה.

ראו עוד:
חיפוש לא חוקי: 4 משפטי קסם להתמודדות עם שוטרים
מה לעשות נגד חיפוש לא חוקי או שוטר אלים?
צפו: חיפוש משטרתי לא חוקי בצפת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר