פרסום ראשון: עשרות תלמידים נעצרו בתיכון "המושבה" בזכרון יעקב

בשבועות האחרונים מנהלת המשטרה חקירה אינטנסיבית במהלכה נפתחו תיקים פליליים על שימוש עצמי ואף על סחר ללמעלה מ-70 תלמידי תיכון בזכרון יעקב.

המלחמה בסמים ממשיכה לעלות לנו ביוקר: לידי 'מגזין קנאביס' הגיע מידע על כך שהיחידה המרכזית מחוז חוף מנהלת זה מספר שבועות חקירה נרחבת המתרכזת בעיקר בבית הספר התיכון "המושבה" בזכרון יעקב.

על פי המידע שהגיע למערכת, במהלך המבצע רחב ההיקף נפתחו ללמעלה מ-70 תלמידים (רובם המוחלט קטינים) תיקים פליליים בעבירות שונות של שימוש עצמי וסחר בחומרים אסורים. בנוסף הוזמנו עשרות תלמידים לבדיקות שתן בהפתעה.

מלבד הפגיעה שעלולה לגרום הפרשייה להמשך לימודיהם של התלמידים העצורים אשר אמורים להיות עסוקים בימים אלו בהכנה למבחני הבגרות השונים, עבור חלק מן התלמידים תיק פלילי שכזה מהווה את סתימת הגולל על חלום ההצטרפות ליחידה מובחרת בצה"ל.

על אף שלא יצא צו איסור פרסום לפרשה, עושה רושם שהמשטרה לא ששה לשתף את הציבור בעניין ומלשכת דובר המחוז נמסר כי: "מדובר בפרשייה שמתנהלת בימ"ר מחוז חוף. בשלב זה טרם הבשילו התנאים לפרסום, כשיהיה מה לעדכן – נעדכן"

עדות שמסר אחד התלמידים המעורבים בפרשה לכתב המגזין שופכת מעט אור על האירוע: "נער אחד בן 15 נתפס על ידי אמא שלו בזמן שהוא מעשן גראס, אמו הוציאה ממנו את כל השמות שהוא יודע עליהם והגיעה למשטרה עם רשימה של 70 שמות של נערים קטינים ובגירים", בהמשך סיפר התלמיד על חוויתו האישית מהמפגש עם גורמי האכיפה: "לפני כ-3 שבועות הגיעו שלושה גברים אליי לבית עם צו חיפוש…לאחר שהם מצאו כמה מכשירי עישון הם לקחו אותי לחקירה בחיפה. אחרי שלוש שעות חקירה הודיע לי החוקר שאני משוחרר באזהרה. יומיים אחר כך גיליתי שעוד שני חברים נלקחו לחקירה, שבוע אחר כך כבר שישה מחבריי נחקרו ונכון להיום כבר קרוב לעשרים מחבריי נתפסו ונחקרו."

ראו גם:
האזינו: שוטר מנסה לגייס תלמיד כדי שילשין על חבריו
תדהמה: תלמידים משתמשים בוואטסאפ

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט