פרסום ראשון: ד”ר ברקת שיף מצטרפת לעלה ירוק

שרת הבריאות הבאה של ישראל? ד”ר ברקת שיף, הרופאה עתירת הנסיון המוכרת כ”רופאת הקנאביס של ישראל”, תאייש את המקום השני ברשימת ‘עלה ירוק’ לקראת הבחירות לכנסת ה-20. “הצטרפתי למפלגה רעננה וצעירה שטוהר המידות והיושרה של חבריה לא נגוע בנגעי עסקנות,” אמרה.

ההכנות לקראת מערכת הבחירות הקרובה נמצאות בעיצומן כאשר במקביל לסגירת הרשימות ולפריימריז בסיעות השונות גם במפלגת ‘עלה ירוק’ עומלים בימים אלו על גיבוש רשימת מועמדים שתייצג בכבוד את מצע המפלגה שהייתה הראשונה (והיחידה) שחרתה על דגלה את נושא הפסקת ההפלללה והסדרת שוק הקנאביס בישראל.

דוקטור קרן ברקת-שיף
ד”ר ברקת שיף

ד”ר ברקת שיף, רופאה מומחית לכאבים, יועצת ומטפלת בכאב בקופת החולים ‘מכבי’ מאז 1988, חברה בוועדה של האגודה הישראלית לכאב מאז שנת 2007 ומדריכה בבית הספר לרפואה ע”ש סאקלר ובבית הספר לאחיות ע”ש שיינברון, מצטרפת כעת למפלגת ‘עלה ירוק’ ותיוצב ככל הנראה במקום השני ברשימה.

“לגליזציה טובה גם לחולים”

ד”ר ברקת שיף מוכרת לרבים בזכות מאבקה העיקש מול משרד הבריאות על זכותם של חולים הסובלים מכאבים לקבל טיפול בקנאביס רפואי, מאבק שבגינו היא אף זומנה לבירור במשרד הבריאות בו ננזפה על “המדיניות המקלה” לכאורה בה היא נוהגת לרשום המלצות לקנאביס רפואי.

במהלך השנים האחרונות הקפידה ד”ר ברקת לרתום את הידע והנסיון המקצועי שלה בתחום כדי לקדם את הנושא גם בפן התקשורתי כאשר היא מפרסמת מאמרים על קנאביס ומשתתפת במספר פאנלים בערוצי התקשורת השונים.

בניגוד לרופאים מסוימים המצדדים בשימוש הרפואי בקנאביס ובהקלות על מתן הרשיונות אך במקביל נמנעים לדבר בריש גלי אודות היתרונות החשובים של הפסקת ההפללה והסדרת שוק הקנאביס בארץ, ד”ר שיף איננה חוששת לשאת בגאון את רעיון הלגליזציה.

במהלך הפגנה לקידום מעמד הקנאביס התראיינה ד”ר שיף לכתב המגזין וסיפרה: “הילדים שלי בני 24, 22 ו-19 – אין קטין שלא צורך קנאביס… זה זמין לכולם, אין מסיבה בישראל שאין בה קנאביס,” אמרה אז ואף שיגרה עקיצה למנכ”ל הרשות למלחמה בסמים יאיר גלר: “העמדת הפנים של יאיר גלר, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים, מפתיעה אותי. אולי הוא לא מכיר את הילדים שלו מספיק.”

שרת הבריאות הבאה של ישראל?

ברקת מצטרפת בכך לאורן ליבוביץ’, עורך המגזין לשעבר שמונה כיו”ר המפלגה. ליבוביץ’ התייחס הבוקר לידיעה ואמר כי “אני גאה ונרגש שלצידי ולצד הנושא החשוב עומדת אשה מכובדת שתוכל לתרום מנסיונה הרב הן כרופאה והן כאדם. אני מברך אותה על הצטרפותה ומציגה כמועמדת המפלגה לתפקיד שרת הבריאות הבאה של ישראל.”

ד”ר שיף התייחסה אף היא הבוקר לידיעה ואמרה: “הצטרפתי למפלגה מכיוון שאני מאמינה שהנושאים שהיא מקדמת מוצדקים מוסרית ומדעית ויפתרו בעיה קשה לחולים רבים ולמערכת הבריאות. אני מאמינה שאורן יכול לקחת את עלה ירוק לכיוון רציני כפי שראוי להתייחס לנושא. כמי שמתפקדת כרופאת כאב במשך שנים אני כמובן אתמקד בתחום הבריאות ובכוונתי להציג תכנית עבודה כוללת בתחום הבריאות.”

עוד רמזה ד”ר שיף לעניין התקינות וההגינות הפוליטית שנראים כעניין נדיר ביותר במחוזות הכנסת ואמרה: “אני מאמינה שהמפלגה מקדמת נושאים שהכרחי לטפל בהם. הצטרפתי למפלגה רעננה וצעירה שטוהר המידות והיושרה של חבריה לא נגוע בנגעי עסקנות. הצטרפתי למחלקה שאנשיה מאמינים בפתיחות ויוזמה אישית.”

ראו עוד:
ד”ר ברקת שיף ליהודה ברוך: “אתה פוגע ברופאים ובמטופלים בקנאביס רפואי”
מנכ”ל משרד הבריאות: “ברקת שיף ‘קיצונית’ – נותנת קנאביס לכל מי שרוצה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר