טוען...

פרישה נוספת: כותב “הספר הירוק” בועז אלבו עזב את היק”ר

חוקר הקנאביס החתום על נהלי הטיפול החדשים בקנאביס רפואי במסגרת רפורמת ה"מדיקליזציה" עזב את תפקידו. מקורבים מספרים כי זאת בעקבות סכסוך מקצועי ואישי עם מנהל היק"ר יובל לנדשפט.

שבועיים אחרי החשיפה במגזין קנאביס על פרישתו מהתפקיד של ד”ר מיכאל דור, היועץ הרפואי הבכיר של היחידה לקנאביס רפואי (יק”ר), הודיע בכיר נוסף ביחידה על עזיבה.

בועז אלבו, חוקר הקנאביס שאמון על חלק נכבד בניסוח “הספר הירוק” – המתודה הקלינית החדשה של משרד הבריאות לטיפול בקנאביס רפואי – סיים בסוף השבוע (27.5) את תפקידו.

בועז אלבו
פרש מתפקידו על רקע סכסוך מקצועי ואישי עם מנהל היק”ר יובל לנדשפט. בועז אלבו (צילום מסך: פייסבוק)

בדומה לסיבות בגללן הודיע ד”ר דור על עזיבה, גם במקרה פרישתו של אלבו מספרים גורמים המעורים בפרטים כי מדובר בסכסוך מקצועי ואישי של החוקר עם מנהל היק”ר יובל לנדשפט.

בין השאר, כך על פי מקורבים, אלבו כעס על עקרונות שנקבעו על ידו במסגרת המתודה החדשה והופרו על ידי מנהל היק”ר יובל לנדשפט שקבע לבסוף נוסחים שאינם מבוססי מדע ומחקר מספקים.

כך למשל נקבעה במסגרת הרפורמה חלוקה שרירותית של קטגוריות זני קנאביס לפי מחלות, או לפי “אינדיקה” ו”סאטיבה”, וזאת כאמור ללא בסיס מדעי מספק וכזה הגורם למחסור בימים אלו בבתי המרקחת.

“‏הוא מיואש, מתוסכל וכועס כבר הרבה מאוד זמן,” מספרים המקורבים. “יובל דאג להשפיל אותו הרבה זמן, ‏אבל הוא פחד לעזוב תפקיד מעניין ומשכורת טובה”.

אלבו עצמו מסרב להודות כי מדובר בפרישה על רקע סכסוך מקצועי, טוען כי הוא לא רוצה להסתכסך עם אף אחד, ואומר רק כי הוא מחפש אתגר חדש.

על פי הערכות ימצא עצמו אלבו בקרוב מאוד מצטרף לאחת מחברות הקנאביס הפרטיות הפועלות בימים אלו בענף בישראל.

ד”ר מיכאל דור, שהודיע כאמור על פרישה, נתבקש על ידי לנדשפט בעקבות הפרסום במגזין קנאביס להישאר בתפקידו עד ספטמבר 2019.

הבוקר בכנס רופאי קנאביס שנערך במלון דן פנורמה בתל אביב טען לנדשפט על הבמה כי הדיווח על עזיבתו של ד”ר דור שקרי, זאת למרות שד”ר דור אמר את הדברים בקולו בראיון ברדיו לאחר הפרסום במגזין.

לדברי לנדשפט הבוקר, כאמור בעקבות הפרסומים בתקשורת, ד”ר דור אמנם יסיים את תפקידו הנוכחי בספטמבר, אך יקבל תפקיד אחר ביק”ר. ד”ר דור מכחיש זאת בתוקף גם עתה.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר