ניסיון פריצה לחוות קנאביס בדרום: שומר נדקר, נשקו נגנב; חשוד נעצר

5 חשודים הגיעו הלילה לחוות הקנאביס של חברת 'קנדוק' בישוב ניר עוז, דקרו, הכו וכפתו את השומרים, וגנבו את נשקו של אחד מהם. אחד החשודים, תושב רהט, כבר נעצר. ככל הידוע לא נגנב קנאביס מהחווה. החברה אישרה את הפרטים.

אירוע חמור הלילה בשעה 3 לפנות בוקר באזור חבל אשכול: 5 חשודים הגיעו לחוות הקנאביס של חברת ‘קנדוק’ (Canndoc) ליד קיבוץ ניר-עוז. הם כפתו את שני המאבטחים, דקרו את אחד מהם, בן 29, בביטנו, ואת השני, בן 30, הכו באלימות. מצבם בינוני וקל. חשוד נעצר.

נשקו של אחד המאבטחים נגנב בעוד המאבטח הפצוע הגיע בשארית כוחותיו לשומר של קיבוץ ניר עוז והזעיק עזרה. שני המאבטחים הפצועים הובהלו לבי”ח סורוקה בבאר שבע. נפתחה חקירה משטרתית. עד כה ככל הידוע לא נגנב דבר מהחווה.

חוות קנאביס קנדוק (צילום: באדיבות החברה)
חוות הקנאביס של חברת קנדוק (צילום: באדיבות החברה)

לא ידוע בשלב זה האם מדובר בפעילות שמטרתה איסוף מודיעין, תחרות, ניסיון שוד שנכשל, אלימות פלילית, והאם נגנב משהו בעל ערך מהחווה.

ממשטרת ישראל נמסר בתשובה לפניית מגזין קנאביס כי מדובר באירוע אלימות פלילי, אך שככל הנראה לא נגנב דבר מהחווה. בהמשך עדכנה המשטרה כי נודעה זהותו של אחד החשודים, תושב רהט כבן 30. הוא נעצר ויובא לבימ”ש השלום בבאר שבע.

מד”א מסרו כי “הלילה בשעה 03:17 התקבל דיווח במוקד 101 של מד”א במרחב נגב על 2 גברים שהותקפו סמוך לחוות קנאביס ליד ניר עוז. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי ופינו לבי”ח סורוקה, 2 פצועים, בהם: גבר כבן 29 במצב בינוני, עם פצעי דקירה, וגבר כבן 30 במצב קל עם חבלה”.

קנדוק, המנוהלת על ידי חברת אינטרקיור, תדווח כנראה רק ביום ראשון לבורסה על המקרה. בשלב זה לא נמסרה תגובה לפניית מגזין קנאביס הבוקר לבקשת פרטים והתייחסות למעט עדכון על כך שלא נגנב דבר ולא נגרם נזק.

חוות הקנאביס בניר עוז, המכונה “גרין אושן” (Green Ocean), החלה בפעילות רק לפני כחצי שנה ומתוארת על ידי קנדוק כאחד המתקנים המתקדמים בעולם ומהגדולים בישראל, וממנו מקווה קנדוק, בין השאר, לייצא קנאביס לאירופה.

לאורך השנים האחרונות התבצעו לא מעט פריצות לחוות קנאביס, למשל של ‘בטר’, של ‘קנביט’, של ‘תיקון עולם’, של ‘אילן ביו’ ועוד. לעתים נשדדים מהמקום אף עשרות עד מאות קילוגרמים של קנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר