מגלגל...

“פרח השכונות”: מצטיין נובמבר 2015

הפעם בתכניתנו “פרח השכונות” עלינו לירושלים, בירת ישראל, כדי לראות כיצד הירושלמים מגדלים קנאביס ממש מתחת לאף של משכן הכנסת

לפני כשבוע ימים יצאה משטרת מחוז ירושלים בהודעה לתקשורת עם הכרזה פומפוזית אודות מבצע פשיטות על “מעבדות סמים” שהסתיים בהצלחה – השלל: 5 גננים מסוכנים לציבור ועוד כמות של צמחים (מסוכנים גם הם, כך מסתבר) שהמשטרה לא טרחה לפרט: “החשודים קיבלו ייעוץ ולמדו את הנושא. לא מדובר על חובבנים” הסביר רפ”ק רון כזרי, בניסיון לשוות לעצורים דימוי של פושעים מאורגנים.

העובדה שבימים אלו גידולים “לא חוקיים” של קנאביס מעניינים את אזרחי ישראל בכלל ותושבי ירושלים בפרט כשלג דאשתקד, לא מפריעה למשטרה להמשיך ולבזבז משאבים יקרים בימים טרופים שכאלה. רפ”ק כוזרי אף הגדיל לעשות כאשר טען כי “נגיע לכל מי שמגדל סמים בדירות בירושלים” – זהו, עכשיו הירושלמים הולכים לישון בראש שקט…

לאור האמור לעיל הגענו למסקנה שאין ברירה – הפרק החודשי של “פרח השכונות” חייב להגיע מירושלים. אז עטינו על עצמנו בגדים חמים ויצאנו לראות קצת גידולי קנאביס בעיר הכי קדושה בעולם…

צפו בפרק החדש:

גם זה בטח יעניין אותך

איך זה עבד?

גנטיקה – הגנן הירושלמי שלנו, “בוב”, חזר ארצה בתום טיול קצר באירופה כשברשותו יש זרעי קנאביס של הזנים acid ו-opium מבית paradise seeds, וחבילת זרעים נוספת של הזן המפורסם White Widow מבית sensai seeds.

חלל הגידול – בוב הרכיב בעצמו מבנה ארעי המותאם בדיוק לצרכי הגידול שלו: עם שטח פנים של 2 מטר על 2 מטר, שתי נורות נל”ג בעלות ספקטרום משולב ובהספק של 600 וואט כל אחת, מפוח להכנסת אוויר (600 מק”ש) ומפוח להוצאת אוויר (800 מק”ש) המחובר לפילטר פחם למטרת נטרול הריח. יחד עם זאת הותקנו ארבעה מאווררי קליפס – אחד בכל פינה של חלל הגידול כדי לשמור על תנועת אוויר קבועה, וכמו כן הופעל מזגן שהיה מחובר באופן קבוע לשני טרמוסטטים שונים בכדי לשמור על הבדלי טמפרטורה קבועים בין היום ללילה.

מצע הגידול – לכל אורך מחזור הגידול הצמחים גדלו במצע מנותק (גידול הידרופוני) של צמר סלעים: בתחילה בתוך קוביית צמר סלעים קטנה, ולאחר מכן היא הונחה בשרוולי צמר סלעים ייעודיים.

טכניקת גידול“מסך של ירוק” (SCROG): בוב רכש מהמשתלה הקרובה לביתו רשת ניילון (12 ש”ח) אותה הוא מתח לאורכו ולרוחבו של שטח הפנים, כך הרשת תעזור לו בתמרון החלק העליון של הצמיחה כמו גם במתן תמיכה פיסית לענפים שיעמיסו על עצמם תפרחת בשפע. מעבר לכך בוב גזם את כל החלק התחתון של הצמח וביצע הסרה מבוקרת של עלי מניפה נוספים (Deleafing) בנסיון לגרום לצמח להפיק פרחים גדולים ועסיסיים יותר.

זמן צמיחה – הצמחים שהו במשך 3 שבועות בשלב הצמיחה ועוד 10 שבועות בפריחה – סך הכל 91 יום מהנבטה ועד קציר.

משקל סופי – לאחר מספר ימים בהם הענפים היו תלויים לייבוש הצביע המשקל על למעלה מקילו של תפרחת יבשה (1132 גרם, ליתר דיוק) – בראבו!

תמונות מהגינה של בוב:

פרח השכונות נובמבר 2015 סטילס מס' 1
חלל גידול ייעודי בהרכבה עצמית
גידול SCROG
גידול בשיטת ה-SCROG
הצמחים יושבים על שרוולי צמר סלעים
הצמחים יושבים על שרוולי צמר סלעים
פרחים
פרחים לרוב
פירחון על רקע נל"ג
פירחון על רקע נורת נל”ג

אם גם לכם או לכן יש גידול חביב בארון – שתפו אותנו ואולי גם הנסיכה שלכם תופיע בפינתנו הצנועה ותזכה לתהילת עולם.

את התמונות ופרטים אודות הגידול (נא לא לציין פרטים מזהים) ניתן לשלוח אלינו במייל: [email protected]

לצפייה בפרק “פרח השכונות” מהחודש שעבר (אוקטובר), בו אלירם מהגליל התחתון הציג לראווה את שתילי הקנאביס שלו אשר צמחו בצמד אוהלי גידול ייעודיים לחצו כאן.

ראו גם:
10 טיפים חשובים לגידול קנאביס בבית
אקוופוניקה: גידול צמחים אוטומטי על בסיס מים ודגים
א’ אוהל: שלושה אוהלים מומלצים לגידול קנאביס בבית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר