פרופ' ירון זליכה קורא לסגור את חברת שרא"ל

חברת שרא"ל ממשיכה להסתבך ואחרי שנאלצה לנטוש בלית ברירה את ענף הקנאביס עליו ניסתה להשתלט, הודיע לאחרונה נציג הממשלה בדירקטוריון, ממשרד האוצר, כי הוא מתפטר מתפקידו בגלל התנהלות בלתי תקינה. פרופ' ירון זליכה קורא כעת בראיון לסגור את החברה לאלתר.

חברת שרא"ל נהנתה מאלמוניות מוחלטת במשך שנים ארוכות. על אף היותה חברה פרטית לחלוטין זכתה החברה לפטורים קבועים ממכרז, בניגוד לחוק ובאופן בלתי תקין. החברה הוקמה בשנות ה-90, בעת שראש הממשלה לשעבר והעבריין המורשע היום, אהוד אולמרט, היה שר הבריאות.

פרופ' ירון זליכה
פרופ' ירון זליכה: "לסגור את חברת שראל"

פרופ' ירון זליכה, חשב האוצר לשעבר, אומר בראיון כי יש לסגור את החברה לאלתר. "רכש של מיליארדים נעשה במחשכים במשך שנים. כחשב כללי גיליתי את זה וראיתי ששרא"ל גוזרת קופון בדרך," הוא מספר.

"ניסיתי לשנות את זה וגיליתי שאני עומד מול חומה בצורה בדמות משרד הבריאות יחד עם בתי החולים שלא מוכנים שאשנה זאת," הוסיף. "כשראיתי שלא אצליח לשנות זאת ביטלתי את הפטור ממכרז בשלבים ולפני השלב השלישי והאחרון נאלצתי לפרוש מתפקידי ומחליפי עשה הסכם עם שרא"ל שנראה כמו 'ישראבלוף'."

האזינו לראיון המלא מרשת ב':

חגי הילמן, יו"ר שולחן מגדלי הקנאביס הרפואי ומי שלמעשה הוביל את המאבק נגד שרא"ל בשנים האחרונות, מוסר לנו הערב כי בשיחה שערך עם פרופ' זליכה לאחר הראיון אמר לו כי השולחן כולו לא הבין בזמנו את חשיבות פעילותו של זליכה וכי הוא מצר על כך "שפרופ' זליכה לא שמע את קריאות העידוד שלנו מתחת לחלונו בעת שלחם את המלחמה הצודקת למיגור פעילות המונופולים ולחיסכון בכסף הציבורי לטובת אזרחי המדינה."

אחרי שנים בהן התרענו כאן בכתבות חוזרות ונשנות על התנהלות הלקויה של החברה, לראשונה מדווחת קרן נויבך גם ברשת ב' על מעלליה. "החברה שרוכשת עבור בתי החולים הציבוריים את כל התרופות והציוד הרפואי היא מונופול בתחומה ויש לה כבר שנים פטור ממכרז," נכתב. "הבעיה שהיא הוקמה כחברה פרטית שנמצאת בבעלות עמותה ששותפים בה מנהלי בתי החולים הממשלתיים ואין לה חובת דיווח ישירות לממשלה, למרות שהכסף שהיא מקבלת מבתי החולים הציבוריים, זה הכסף שלנו. מתקציב בתי החולים שאנחנו ממנים במיסים שלנו."

כאמור לפני מספר ימים התפטר אלי בראל, נציג המדינה ומשרד האוצר בחברת שראל, ואף שלח מכתב זועם בו טען כי ישנו משבר אמון חמור בין המדינה לשראל, בעקבות סירובה של שראל להעביר את הנתונים הכספיים שלה.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט