יועץ הקנאביס החדש של משרד הבריאות: פרופ’ ארנון אפק

שבועות לאחר סילוקו מהתפקיד של ד"ר מיכאל דור מונה פרופ' ארנון אפק לתפקיד היועץ הרפואי הראשי של היק"ר. המינוי זמני עד עריכת מכרז לאיתור בעל תפקיד קבוע.

מנכ”ל משרד הבריאות לשעבר ומנהל בי”ח תל השומר היום, פרופ’ ארנון אפק, מונה באופן זמני לתפקיד היועץ הרפואי הראשי של היחידה לקנאביס רפואי במשרד הבריאות (יק”ר).

מינויו של אפק מגיע זמן קצר לאחר סילוקו מהתפקיד של ד”ר מיכאל דור, שהסתכסך עם מנהל היחידה יובל לנדשפט בעקבות דבריו בתקשורת אודות הכשלים ברפורמת הקנאביס הרפואי.

צוות הקנאביס של משרד הבריאות בארה”ב | מימין לשמאל: יובל לנדשפט מנהל היחידה לקנאביס רפואי, פרופ׳ שמעונה יוסלזון מהאוניברסיטה העברית, פרופ׳ חיננית קולטאי ממכון וולקני, פרופ׳ איתמר גרוטו המשנה למנכ”ל משרד הבריאות ופרופ׳ ארנון אפק היועץ החדש של היק”ר.

למעשה בכל הקשור לקנאביס רפואי פרופ’ אפק מעולם לא עזב את משרד הבריאות, היה נוכח בישיבות מקצועיות, בועדות הכנסת, והוא אף מי שחתום על המתודה הקלינית שהמציא לאחרונה משרד הבריאות לטיפול בקנאביס רפואי (“הספר הירוק“).

עם זאת על פי הדיווח של משרד הבריאות מינויו של אפק הוא זמני עד אשר יימצא יועץ קבוע לאחר עריכת מכרז מסודר.

“הנני ממנה אותך כיועץ רפואי ראשי (בפועל) ליחידה לקנאביס רפואי וזאת עד להשלמת ההליכים למינוי יועץ קבוע במכרז,” נכתב בהודעה שנשלחה אל אפק הבוקר.

פרופ' ארנון אפק
פרופ’ ארנון אפק, היועץ הרפואי החדש-ישן של היק”ר (צילום: מרים אלסטר, פלאש90)

פרופ’ אפק יאלץ כעת להתמודד גם הוא מול הביקורת הציבורית הנוקבת נגד הכשלים ברפורמה: עליית מחירים, איכות תוצרת ירודה, מחסור קשה באספקה ועתירה לבג”ץ שעומדת פתוחה נגד משרד הבריאות ודורשת להחזיר את המצב לקדמותו.

בחודש שעבר עם פרסום דוח מבקר המדינה נחשף כי זו השנה השנייה ברציפות בה סופג היק”ר ביקורת חריפה על התנהלותו. על פי הדוח 85% מתלונות המטופלים בקנאביס רפואי נמצאו מוצדקות.

על פי הודעת משרד הבריאות בשעה זו נמצא צוות הקנאביס של המשרד בביקור במדינת מרילנד, ארה”ב. הביקור “בהזמנת ארגון ה-FDA שהזמין את הישראלים כדי ללמוד מהניסיון הישראלי בתחום הקנאביס הרפואי”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר