טוען...

פרופסור בריטי: “יש להתיר גידול קנאביס בבית – עד 6 שתילים לאדם”

פרופסור באוניברסיטת קנט (Kent) בבריטניה קורא להפסקת הפללה בכל הנוגע לשימוש, החזקה ואף גידול של עד 6 שתילי מריחואנה לאדם.

פרופסור אלכס סטיבנס
פרופסור אלכס סטיבנס

בראיון לעיתון סטודנטים באוניברסיטת קנט אמר פרופסור אלכס סטיבנס, מומחה למשפט פלילי באוניברסיטה, שהחזקה ו/או גידול של קנאביס לשימוש עצמי לא צריל להיחשב כעבירה פלילית. “הענישה לא פותרת דבר ורק מחריפה את הבעיה,” אמר סטיבנס. “עלינו להתקדם לכיוון של דה-קרימינליזציה ושינוי חוקי הסמים במדינה.”

“עם זאת, לא הייתי רוצה לראות פרסומות לקנאביס על שלטי חוצות למשל,” הוסיף סטיבנס. “שכל אחד יגדל לעצמו מה שהוא רוצה בביתו. זו לא צריכה להיות בעיה של הממשל וזה יפתור את כל נושא הסחר הבלתי חוקי בצמח.”

ראו עוד: פרופסור משולם בראיון – “מי חושש מחשיש?”

פרופסור סטיבנס ציטט מסקנות מחקרים מפורטוגל וספרד שקובעים שדה-קרימינליזציה לא מובילה לעלייה בשימוש בציבור וביקש לציין שעל הסטודנטים לבדוק את כל ההשלכות – המשפטיות והבריאותיות – לפני שהם שוקלים לגדל קנאביס בבית.

“חשוב תדעו שאתם חושפים את עצמכם לתביעות משפטיות אם תגדלו קנאביס,” הזהיר סטיבנס. “גידול מריחואנה בבית נחשב מבחינה משפטית גם כהחזקה וגם כסחר.”

חוקי הקנאביס באנגליה

ב-29 בינואר 2004, ממשלת אנגליה חוקקה חוק חדש שהעביר את הקנאביס מסם בדרגה B לסם בדרגה C. אבל, 5 שנים לאחר מכן, ב-26 בינואר 2009, פוליטיקאים אנגלים הצליחו לייצר לובי שהוביל לשינוי החוק בשנית והחזיר את הקנאביס להגדרת “סם מדרגה B”.

מבלבל קצת? בקיצור, המצב כרגע הוא שקנאביס באנגליה מוגדר כסם בלתי חוקי מדרגה שנייה (מסוכן). אם אתה מתחת לגיל 18, אתה תיעצר ואזהרה תירשם בתיק שלך. על החזקה של מריחואנה יכול אזרח בוגר לקבל עונש של עד 5 שנות מאסר בפועל ועל סחר העונש המירבי הוא 14 שנות מאסר.

ב-5 השנים (2004-2009) בהן הוגדר הקנאביס כסם מדרגה שלישית (C), הוא למעשה עדיין היה מוגדר כסם בלתי חוקי. ההבדל היחיד הוא שהעונש המירבי על החזקה לשימוש עצמי ירד מ-5 שנות מאסר לשנתיים מאסר. העונש על סחר נשאר אותו הדבר.

ראו עוד: אנגליה: שלוש שנות מאסר לפנסיונרים שגידלו מריחואנה למען כפר ילדים בקניה

ראו עוד: המומחים לענייני סמים בממשלת אנגליה ממליצים על דה-קרימינאליזציה

ראו עוד: האם חברי פרלמנט בבריטניה צורכים קוקאין?

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר