טוען...

פראגון: מטבע דיגיטלי חדש מקווה להפוך לקהילת קנאביס בינלאומית

ביטקוין – הדור הבא: תעשיית הקנאביס השוקקת מתחברת עם זירת המסחר של העתיד – בלוקצ’יין והמטבעות הדיגיטליים. בעזרת מטבע וירטואלי חדש בשם ‘פראגון’, הפועל על מערכת המטבעות ‘אתריום’, מקווים היזמים להפוך לקהילת המסחר והיזמות המרכזית של ענף הקנאביס העולמי.

פראגון

זה קרוב לעשור ש’ביטקוין’ – המטבע הוירטואלי המאפשר מסחר אנונימי ברשת – צובר נפח שימוש ועוצמה, בין השאר תודות לרשתות הסחר המקוונות בדארק-נט, הרשת האפלה.

אך בעוד שבעבר ביטקוין היה שם נרדף למסחר בשירותים ומוצרים בלתי חוקיים, היום כבר מדובר במטבע סחיר לכל דבר, ועוד כזה שזינק בתוך 6 שנים משווי של 1 דולר לביטקוין בשנת 2011 ל-4,500 דולר לביטקוין השנה (2017).

בעקבות ההצלחה קמו במהלך השנים האחרונות מגוון מטבעות וירטואליים הפועלים על בסיס רשת הביטקוין, כמו גם כאלו על בסיס רשת המטבעות החדשה יותר – וזו שנחשבת גם למוצלחת יותר – את’ריום (Ethereum).

אתריום - ביטקוין
אתריום (מימין) וביטקוין (משמאל) – המטבעות של העתיד

ההתקדמות הטכנולוגית והביטחון הציבורי בשימוש במטבעות מסוג זה, יצרו קשת רחבה של מטבעות-נישה הפועלים על בסיס שיטות מסחר אלו ומאפשרים רכישה ומכירה של מוצרים באופן דיגיטלי עצמאי – וכמובן גם אנונימי – שפוסח על הבנקים והבקרה הממשלתית.

מטבעות וירטואליים אלו פועלים בטכנולוגיית בלוקצ’יין (BlockChain), שנחשבת לדבר הגדול הבא בתחום המסחר, ובכלל. היא מאפשרת קנייה ומכירה מאובטחות לחלוטין של כל דבר למעשה, ומייתרת את הצורך בגורם צד-שלישי מפקח (כגון בנקים). את הגורם הקשר/מנהל מחליפים “בלוקים” מוצפנים של מידע, הנוצרים באמצעות שיתוף מבוסס רשת (P2P).

“בלוקצ’יין 1.0 היה הביטקוין. היו לו סממנים של מועדון סגור, של יזמים שהתאהבו ברעיון שכבר אין צורך בגורם מתווך, ואין צורך בבנקים,” הסביר השנה לדה מארקר רו”ח עמית הראל. “בלוקצ’יין 2.0 הוא הכניסה לתחום של הארגונים הבינלאומיים הגדולים, שרואים בטכנולוגיה הזו כלי שיכול לעזור להם לעשות את מה שהם עושים כיום טוב יותר”

רעיון המטבעות הדיגיטליים לא פסח כאמור על תעשיית הקנאביס המתפתחת, כשבשנת 2014 פרצו לחיינו הבולטים בתחום זה – ‘פוטקוין‘ (POT), ‘קנאביסקוין’ (CANN) ו’דופקוין’ (DOPE). יוזמות אלו מנסות לבנות ערך אמיתי למטבע הוירטואלי שלהן, כמו גם לייצר קהילה שתשתמש במטבע זה באופן קבוע.

אך כעת פורץ למגרש שחקן חדש בתחום זה – ‘פראגון‘ (Paragon) – שמגיע עם חזון מפורט שגולש אל מעבר לשימוש במטבע נישתי בלבד ומקווה להקים רשת מרכזי עבודה משותפים וחברים-משתמשים גלובאלית, שמלבד מסחר מקוון ואנונימי בינה לבין עצמה, מקווה גם להפוך לקהילה של ממש.

“ניצור רשת של מרכזי פראגון עשירי היי-טק ב-29 מדינות בארה”ב בהן קנאביס הוא חוקי ובהם מתחמי עבודה משותפים למדענים, עיתונאים, משקיעים, סוחרים, רופאים, מפתחים, מומחי כלכלה, יזמים, סטארטאפסיטים ועורכי דין בתחום הקנאביס,” הם מבטיחים.

פראגון נוסדה על ידי ג’סיקה ורסטיג, כוכבת ריאליטי ומלכת היופי לשעבר של מדינת אייווה בארה”ב. לאחר שבן זוגה לשעבר, כוכב הפוטבול טיילר סש, מת ממנת יתר של משככי כאבים במרשם, החליטה ורסטיג לקדם את נושא הקנאביס ולהשקיע בו את כל מרצה.

ג'סיקה ורסטיג
ג’סיקה ורסטיג, מייסדת פראגון

לפני כחודשיים הכריזה פראגון על השקה חגיגית ובחודש שעבר כבר החלו מכירות המטבע החדש לציבור הרחב. ב-15 באוקטובר, בעוד כשבוע ימים, עתידה להסתיים תקופת ההנחה על מכירת המטבעות הראשונה, או אז אמור הערך של המטבע לעלות משמעותית.

כדי להעלות את ערך המטבע, שנכון להיום עומד על $2.20, ייוצרו אך ורק 200 מיליון מטבעות פראגון (PRG), כשמאה מיליון מתוכם יימכרו וייסחרו עד שנת 2021 (ומחירם יעלה ב-5 סנט מדי יום). לאחר מכן תחל ההפצה של 100 מיליון המטבעות הנותרים.

עד כה נמכרו כבר למעלה מ-70 מיליון מטבעות PRG, שנרכשו על ידי קרוב ל-60 אלף משתמשים מכל העולם. מחזיקי המטבע יוכלו להשתתף בהצבעות לבחירת המיקום בו ייבנו מרכזי העבודה המשותפים של הפרויקט, בהם ניתן יהיה לשלם בעזרת המטבע, הן עבור כוס קפה והן עבור שירותים מקצועיים שונים.

לטובת קידום המכירות ותפוצת הרעיון, ובדומה ל’פוטקוין’ ששילמו לא מעט כסף כדי לצרף אליהם את שחקן ה-NBA לשעבר דניס רודמן, גם ‘פראגון’ מצאו פרזנטור בעל שם עולמי – הראפר ‘דה גיים’ (The Game), כאן בסרטון עם ג’סיקה, המייסדת:

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר