מגלגל...
x

פעיל לגליזציה גרמני זכה במיליון יורו בתכנית כשרונות

פעיל לגליזציה בגרמניה השתתף בתכנית כשרונות בטלוויזיה, ניצח בפרק הגמר והביא מיליון יורו לקהילת תומכי הקנאביס.

במסגרת תכנית הטלוויזיה הגרמנית “בחירת המיליונר” (Millionaerswahl) – אחת מתכניות הטלוויזיה הפופולריות ביותר בגרמניה – זכה פעיל הקנאביס הגרמני ג’ורג’ וורת’, מ’איגוד ההמפ הגרמני’, בפרס הגדול של מיליון יורו (1.36 מיליון דולר) במטרה להרחיב את פעילות האקטיביזם שלו ושל קבוצתו.

“בחירת המיליונר” היא תכנית ריאליטי-כשרונות שהחלה עם 29,000 מועמדים (אשר העמידו עצמם להתמודדות באינטרנט). רק 49 מתוכם, אלו אשר קיבלו את מירב קולות הגולשים, המשיכו לשלב הבא. כך נמשכה התחרות שבוע אחר שבוע עד שביום שבת האחרון נערך אירוע הגמר של התכנית בו השתתפו 7 המועמדים האחרונים ובמסגרתו הוכרז הזוכה בפרס הראשון – מיליון יורו.

מיליונר קנאביס
בזמן שאחרים הציגו פעלולים, ריקודים ויכולות שירה מרהיבות, ג’ורג’ פשוט עמד ודיבר לגליזציה

במהלך התכנית התמודד ג’ורג’, שכל “כשרונו” הוא הקריאה ללגליזציה של קנאביס בגרמניה, נגד סקייטר על כסא גלגלים, שלישיית מופעי רחוב מצחיקים, כדורגלן פריסטייל ועוד. כעת ישתמש ג’ורג’ בכספי הזכייה לקידום המטרה.

“הטירוף! ג’ורג’ ניצח! אנחנו מאושרים כל כך,” נכתב בדף התנועה בה חבר ג’ורג’. “עבודה של 10 שנים סוף סוף משתלמת. במקביל למה שקורה בארה”ב ואורוגוואי, זוהי יכולה להיות נקודת הזינוק של תנועת הקנאביס בגרמניה.”

בהודעה לעיתונות שפירסם הארגון בעקבות הנצחון נכתב כי “ה-25 בינואר 2014 ייזכר לעד ויקדם את סצנת הקנאביס של גרמניה לשלבים חדשים. כשהחלטנו להשתתף בתכנית לא ציפינו לכזו הצלחה. אנו מודים לכולכם על קולותיכם ועזרתכם. הצבעתם לג’ורג’ ובלי זה, כל זה לא היה ייתכן.”

צפו בסיפור על ג’ורג בתכנית:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר