פעילת הימין הקיצוני קוראת למשטרה לעצור את גיא לרר: “סחר בסמים”

"אני מקווה שהמשטרה תעצור את גיא לרר על סחר בסמים" כתבה פעילת הימין הקיצוני בתגובה לפרויקט החדש של תכנית הטלוויזיה "הצינור" שמנסה לסייע לילדים אוטיסטים לאתר שמן קנאביס רפואי שאזל מהמלאי בהוראת משרד הבריאות.

פעילת הימין הקיצוני מלכה טוויטו, המזוהה עם מפלגת “עוצמה יהודית”, קוראת למשטרה לעצור את העיתונאי ומנחה “הצינור” גיא לרר, בעקבות קמפיין חדש שהוא מנהל בשבועות האחרונים.

“אני מאד מקווה שהמשטרה תעצור את גיא לרר על סחר בסמים,” כתבה טוויטו בציוץ שזכה למאות תגובות. “הוא עשה מעשה מקסים ומרגש אבל גם תומכי לגליזציה צריכים לדעת שעד שהקנאביס לא חוקי אסור לעבור על החוק. נקודה. אין סיבה שמשטרה שעצרה את סילבר לא תעצור את לרר.”

למי שלא עוקב אחר הפרסומים בשבועות האחרונים נזכיר כי לרר, יחד עם צוות התכנית, החליט לנסות להתמודד עם המחסור הקשה בקנאביס רפואי שנגרם בעקבות רפורמת בתי המרקחת, בדגש על המחסור שנגרם לילדים אוטיסטים ולהוריהם.

מלכה טוויטו עם אדווה ביטון
מלכה טוויטו (משמאל) עם אדווה ביטון, מועמדת מס’ 3 ברשימת “עוצמה יהודית” לכנסת (תמונה: צילום מסך מטוויטר)

מחסור זה בשמן המיוחד אותו הם נהגו לקבל במשך שנים ונאסר לאחרונה לשיווק, הוביל את העיתונאי הפופולרי לפרסם קריאה רשמית למטופלים בישראל למסור לו שאריות שמן קנאביס אותם הוא מעביר לילדים.

מה שאמנם נשמע כמו מעשה חסד מצדו של לרר, עלול להתפרש על פי החוק היבש כעבירת סחר בסמים לכל דבר, זאת מאחר ו”סחר בסמים” נחשב כעבירה גם כאשר לא מתקבלת תמורה עבור הקנאביס שניתן. לפיכך לכאורה לרר עבר על פקודת הסמים.

גיא לרר בהפגנת מטופלי הקנאביס הרפואי
גיא לרר בהפגנת מטופלי הקנאביס הרפואי (צילום: פלאש90)

נוסף על כך, משהחזיק לרר בידיו את בקבוקי השמן ושקיות הקנאביס שנמסרו לו, כפי שניתן לראות בכתבה מצולמת שסיקרה את הפעילות, יכולה המשטרה לטעון כי מדובר בעבירה נוספת של החזקת קנאביס בניגוד לחוק.

על פי החוק היבש גם המטופלים שמסרו את הקנאביס הרפואי לידיו של לרר עברו לכאורה על החוק, וכן על סעיפים ברישיון הקנאביס הרפואי האוסרים על העברת הקנאביס לאדם אחר ללא היתר ממשרד הבריאות.

רוב מוחלט של התגובות לציוץ של טוויטו מחו על האמירה המפתיעה. לטענות אלו היא השיבה כי “המשטרה צריכה לעשות את העבודה שלה ולא יכולה להחליט למי היא מעגלת פינה”.

למרות הסיכון הכרוך בפעילותו, לרר מבהיר כי הוא אינו מתכוון להפסיק אלא אף להרחיב את הפעילות לסיוע למטופלים הנזקקים.

גם אם המשטרה לא תתערב יצטרך לרר במקביל להתמודד עם פייסבוק, שהחליטו למחוק פרסומים שלו בגלל שקרא בהם לאחרים לסייע לו למלא את החוסרים עבור הילדים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר