פעילים הכינו ג’וינט באורך 20 מטר: “מוכנים להיעצר”

רוחות המחאה הולכות ומתחזקות לקראת הפגנת הלגליזציה המתוכננת בסוף השבוע מול הבית הלבן. פעילי לגליזציה ש”נשבעו אמונים” לדגל המחאה הבטיחו שיהיו מוכנים להסתכן במעצר אם המשטרה תפעל נגד האירוע. הם גם הכינו ג’וינט בלון באורך 20 מטר שיופיע ביום האירוע ודרכו יעשנו החוצה עשן קנאביס אמיתי.

לקראת אירועי ה-20 באפריל – יום הקנאביס הבינלאומי – ולצד האירוע הישראלי ‘פיקניקנאביס 2016‘ המתקרב, רוחות הלגליזציה הולכות ומתחזקות גם מעבר לים: מחאת הקנאביס מול הבית הלבן שמתוכננת להיערך בסוף השבוע (יום ש’ – 2.4.16) עשויה להפוך לאירוע מעצרים המוני של המשטרה.

קבוצת פעילי הלגליזציה שמארגנת את המחאה, שהייתה זו שהצליחה להביא את הלגליזציה לעיר הבירה וושינגטון די סי בשנת 2014, הבטיחה לנשיא אובמה כי הוא עומד לחזות “במופע עישון ראשון במעלה” והצהירה כי בכוונת כל הפעילים להיעצר אם יהיה צורך בכך.

מושכים אש: פעילי הלגליזציה הכינו ג'וינט קנאביס באורך 20 מטר
מושכים אש: פעילי הלגליזציה הכינו ג’וינט קנאביס באורך 20 מטר

המטרה מאחורי ההצהרה האגרסיבית היא למנוע מהמשטרה לפעול לדיכוי האירוע, ולהראות שלמרות העיתוי (סיום תקופת שלטונו של אובמה) המסר שיש לעם רלוונטי מתמיד וחשוב מאין כמוהו.

מושכים אש: ג’וינט באורך 20 מטר

לקראת ההפגנה האמנים תומכי הלגליזציה כריס רידלר (Chris Ridler) וסיזר מקסיט (Cesar Maxit) הכינו ג’וינט מתנפח באורך 20 מטרים שישמש את המפגינים כדי למשוך אש ועיניים סקרניות, ושעל פי פרטים שפורסמו לתקשורת יהיה מלא בעשן קנאביס אמיתי שיופץ דרכו בשטח הבית הלבן.

ג'וינט באורך 20 מטר - לקראת הפגנת לגליזציה בבית הלבן (2.4.16)

אדם אדינגר (Adam Eidinger) ראש קבוצת הפעילים, טען כי אפילו נוכחות “מעטה” של כמה מאות אנשים שעוסקים באי ציות ברור לחוקים, מספיקה כדי להעביר את המסר לנשיא היוצא, שכבר הודה בעצמו כי צריכת הסמים היא בעיה רפואית ולא פלילית.

“אובמה מעשן בעצמו, אולי לא עכשיו אבל בעבר הוא עישן,” הסביר בראיון, “עכשיו הוא עצמו אחראי על מנגנון אכיפה שעצר עד היום 5 מיליון אסירי מריחואנה.”

מכיוון שזו שנתו האחרונה של אובמה במשרד הסגלגל, לא בטוח שקולם של המפגינים יתורגם הלכה למעשה לפעולה חקיקתית כלשהו, אך סביר להניח שעם הלחץ התקשורתי שיווצר במהלך האירוע ואירועים דומים שמתוכננים כבר עכשיו, נראה את הנשיא הבא שייבחר או תיבחר נוגע בנושא הקנאביס כבר בתחילת הדרך.

ראו עוד:
“תרופות ממכרות ב-50% יותר מקנאביס”
מומחי בריאות: להפסיק את רדיפת צרכני הסמים
ראש ממשלת קנדה: “לגליזציה? בעתיד הלא רחוק”

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט