פסיכיאטר נכנס לבית ‘האח הגדול’ – האם יודח המטופל בקנאביס?

פרשת הקנאביס ב’האח הגדול’ נמשכת: פסיכיאטר בלתי תלוי נכנס לבית הנצפה במדינה בכדי לבחון מחדש האם נכון להשאיר בו את הדייר המטופל בקנאביס רפואי.

בתחילת השבוע התפוצצה פרשת הקנאביס בבית ‘האח הגדול’, לאחר שעם כניסת הדיירים דווח כי לפחות אחד מהם מחזיק ברשיון קנאביס רפואי וצפוי לצרוך את התרופה ברשות בין כותלי הבית.

בעקבות פרסום הידיעה דרש הפסיכיאטר אילן רבינוביץ’ בתוקף כי אותו מטופל יודח מהבית עקב חשש לבריאותו הנפשית (צפו כאן). רבינוביץ’, המתנגד הגדול לקנאביס וזה שנאלץ לשלם פיצויים כבדים לאחר שהואשם במתן תרופות פסיכיאטריות לדיירי הבית בעונות קודמות, טען כי אותו מטופל אינו בריא בנפשו וחשף – למורת רוחה של הפקת התכנית – את פרטי התיק הרפואי של אותו דייר.

הפסיכיאטר אילן רבינוביץ'
הפסיכיאטר אילן רבינוביץ’ – דורש הדחתו של הדייר המטופל בקנאביס רפואי

בעקבות פנייתו של רבינוביץ’, ששלח את המכתב בעשרות עותקים, הודיעה גם ההסתדרות הרפואית של ישראל כי יש לשקול את הרחקתו של הדייר המטופל בקנאביס מן הבית, זאת מאחר ולדבריהם הוא “חשוף יותר למשברים נפשיים”.

כעת, בעקבות פרסום הפרשה בציבור, פנתה הנהלת הרשות השנייה להפקת התכנית ודרשה לבחון את הליך קבלתו של המטופל להשתתפות בתכנית.

אתמול (ד’) שלחה ההנהלה מכתב לגורמים בהפקה ובו דרישה להכניס פסיכיאטר צד-שלישי ובלתי-תלוי כדי שזה ייבחן בשנית האם נכון להשאיר את המטופל בקנאביס בתוך הבית הלחוץ.

אמש נכנס הפסיכיאטר ד”ר צבי זמישלני לבית למשך 24 שעות ושוחח עם הדייר המטופל בקנאביס רפואי כדי להעריך מחדש את השתתפותו.

היום (ה’) צפויה להתקבל החלטה סופית בעניין.

ראו עוד:
“מרשם להתמכרות” – מיליון ישראלים מכורים לתרופות
צרכני מריחואנה משתמשים פחות בתרופות מרשם
25% פחות מתים מתרופות – במדינות עם קנאביס רפואי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר