פנייה לנתניהו: דבר עם פוטין על הישראלית שנעצרה במוסקבה

הצעירה הישראלית שנעצרה בשדה התעופה של מוסקבה בדרכה חזרה מהודו לישראל מתחננת לרה"מ נתניהו לסייע בשחרורה. היא עצורה כבר חמישה חודשים לאחר שנתפסה עם 9 גרם ג'אראס, חשיש הודי, ומואשמת בסחר בסמים.

אמה של נעמה יששכר, הצעירה הישראלית-אמריקאית שנעצרה בשדה התעופה במוסקבה עם מעט קנאביס בדרכה חזרה מהודו לישראל, פנתה לרה”מ בנימין נתניהו בבקשה שישוחח עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין כדי שיסייע בשחרורה, כך מפרסם לראשונה אתר מאקו.

כזכור נעמה נעצרה לאחר שבתיקה נמצאה “טולה” של ג’ראס (חשיש הודי) במשקל 9.2 גרם בלבד בעת שחזרה מטיול במזרח לאחר שחרורה מצה”ל. כמות זו נחשבת בישראל כהחזקה לשימוש עצמי בלבד, אך מאחר והתפיסה התבצעה במעבר בין מדינות היא מואשמת בעבירת סחר בסמים – עבירה שברוסיה נחשבת לחמורה במיוחד.

נעמה יששכר (תמונה: מאקו)
נעמה יששכר

מאז נעצרה ובמשך כ-5 חודשים שוהה נעמה בכלא הרוסי ומתקשה לשמור על אופטימיות. השלטונות הרוסיים מאריכים את מעצרה שוב ושוב ומקשים עליה ליצור קשר עם משפחתה. בדיון האחרון אף הורה השופט להפסיק את שיחות הטלפון שניתנו לה עד כה.

במכתב שהעבירה האם לרה”מ דרך אנשי לשכתו, היא כותבת כי “נעמה בתי חלמה כל ילדותה בארה”ב לשרת בצה”ל, ואכן כשסיימה את לימודיה הגיעה לישראל, התגייסה ואף סיימה בהצטיינות את שירותה הצבאי. לאחר השירות הצבאי האינטנסיבי, החליטה כמו שאר בני גילה לצאת לטיול מסביב לעולם. בינואר יצאה לטיול להודו ובעת חזרתה לישראל, הפכו חייה וחיינו לסיוט אחד גדול ומתמשך”.

בנימין נתניהו ולדימיר פוטין (צילום: חיים צח, פלאש90)
יסייע לשחרר את נעמה? רה”מ בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין (צילום: חיים צח, פלאש90)

לדברי האם, מאז שהתגלו בתיקהּ של נעמה 9.2 גרמים של קנאביס, “מדיון אחד לאחר היא מוחזרת לכלא בתת-תנאים ועוברת טלטלות רגשיות קשות ביותר בין תקווה לייאוש ודיכאון כואב”. עוד הוסיפה כי “בדיון האחרון בבית המשפט החליט השופט הרוסי לצמצם את הביקורים הניתנים לי ולנציג חב”ד, ולהפסיק את שיחות הטלפון”,

“החודש נקבע כי נעמה תוכל לקבל שני ביקורים בלבד. ביום שישי האחרון נסעתי לבית הכלא לבקר אותה, אך ורק מבעד לזכוכית משוריינת, בלי יכולת לגעת בה, לחבק אותה,” כתבה. “נעמה, בתי הקטנה הייתה מרוסקת לחלוטין. היא סיפרה לי שלא אפשרו לה להתקלח מאז הדיון האחרון שהיה לה בבית המשפט”.

האם המשיכה וכתבה כי בתה ביקשה להעביר מסר לראש הממשלה: “תמסרי לראש הממשלה שבגלל שאני ישראלית מתייחסים אליי כפושעת. אני, חיילת משוחררת, ללא כל עבר פלילי ואפילו ללא דוח חניה, נמצאת בבית הכלא הרוסי כבר חמישה חודשים ומיוחסים אליי חשדות של מבריחת סמים. מעולם לא הייתי בעולמות האלה, אני לא קשורה אליהם, אני לא שייכת לכאן, אני בסך הכל צעירה שרצתה לחזור הביתה מהטיול הגדול ולהמשיך בלימודים ובעבודה שלה בתל אביב. עכשיו כל חיי עלולים להיהרס”.

“כל יום שעובר כאן בבית הכלא הרוסי הוא גיהינום”, כתבה נעמה על פי הדיווח במאקו. “אפילו מכתבים כבר אינני יכולה לכתוב כי אוסרים עליי לקבל כלי כתיבה ובלוק דפים. כל פעם לפני דיון משפטי אני מגיעה עם כוחות ותקווה שאולי הפעם ההצגה הזו תסתיים ואחזור לישראל – וכל פעם אני מתאכזבת מחדש. אני יודעת שאמי עושה כל מה שהיא יכולה אבל כוחותיה מוגבלים מול המערכת העצומה הזאת, ולכן אני מבקשת ממך אדוני ראש הממשלה, לעמוד לצדי ולסייע לשחרורי ככל שניתן, כפי שאני תמיד עמדתי לצד מדינת ישראל כחיילת בודדת ששירתה בשירות קרבי בצה”ל”.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר