מגלגל...

‘פנאקסיה’ נכנסת לבורסה: תתמזג עם ‘הרודיום השקעות’

בדיווח הראשון שלה עם כניסתה לבורסה מכנה 'פנאקסיה' את מוצריה 'תרופות קנאביס' למרות שלא בדיוק כך. שווי מניית השלד הבורסאי 'הרודיום' אליו התמזגה זינק בעשרות אחוזים.

המפעל לאריזה וייצור מוצרי קנאביס ‘פנאקסיה‘ יתמזג בקרוב לשלד הבורסאי ‘הרודיום השקעות’, כך על פי דיווח החברה הבוקר (ג’) לבורסה הישראלית.

בעקבות הדיווח זינק שווי מניית ‘הרודיום’ ביותר מ-150%, ולאחר מכן ירד לכ-75%.

עם זאת, בדומה לדיווחים של רבות מהחברות אשר נכנסו לאחרונה לפעילות בשוק ההון בתחום זה, גם בדיווח של ‘פנאקסיה’ נמצא אי-דיוק מסוים כשהחברה מכנה עצמה כ”חברת תרופות קנאביס”, על אף שהיא מייצרת שמן קנאביס ואורזת תפרחות קנאביס של חברות אחרות, ובדומה לכל מפעל קנאביס אחר בישראל.

כמובן לא מדובר במוצר העונה להגדרת “תרופת קנאביס”. תרופות הקנאביס היחידות בעולם כיום הן ‘סאטיבקס’ ו’אפידיולקס’ – שתיהן שייכות לחברת התרופות הבריטית GW.

“חברת הפארמה פנאקסיה, חברת תרופות הקנאביס הרפואי הישראלית, נכנסת לפעילות כחברה ציבורית בבורסה של תל אביב,” דווח. “החברה, המהווה את חטיבת הקנאביס בקבוצת הפארמה הותיקה של משפחת סגל, חתמה על מזכר הבנות למיזוג פעילותה בישראל לתוך החברה הציבורית הרודיום השקעות”.

עוד צויין כי “במסגרת מזכר העקרונות יקבלו בעלי מניות פנאקסיה ישראל בשלב ראשון 75% ממניות החברה הציבורית הרודיום השקעות, ובתמורה תמוזג לתוכה פעילות המפעל של פנאקסיה בלוד, בו מייצרת החברה מוצרים מבוססי קנאביס רפואי.”

גם בפנאקסיה ממתינים לאישור היצוא של קנאביס מישראל. אם וכאשר אכן יתקבל אישור כזה תתבצע הקצאת מניות נוספת לבעלי מניות פנאקסיה ישראל, אשר תגדיל את שיעור אחזקותיהם בחברה הציבורית ל-85%. בנוסף, בתנאים מסוימים ובכפוף לכך שפנאקסיה ישראל תבצע מכירה מסחרית ראשונה של המוצרים באירופה, יוענקו לבעלי מניותיה עד 5% נוספים אשר יגדילו את אחזקותיהם בחברה ל-90%.

“פנאקסיה מייצרת כ-50,000 מוצרים בחודש בשוק הישראלי בלבד,” הוסיפו. “החברה, הפועלת בתחום הקנאביס בסטנדרט הרפואי הגבוה ביותר בישראל ובעולם, מייצרת כיום 8 מתוך 10 מותגי הקנאביס הרפואי בישראל, לרבות מותג הפרמיום ‘אקסיבן’ בשיתוף עם חברת התרופות ‘רפא’.”

לדברי ד”ר דדי סגל, מנכ”ל ומייסד פנאקסיה, “הפיכת הפעילות שלנו בישראל לציבורית תאפשר לשכפל את הדומיננטיות שלנו בשוק הישראלי לשוק האירופאי והגלובלי ותאפשר לפנאקסיה להיות ערוכה רגולטורית, קלינית ותפעולית לייצא, מיד עם קבלת היתר הייצוא. כחברת תרופות ותיקה אנו מחוייבים לסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם הפארמה אשר מאפשרים להביא לקהל המטופלים בארץ ובעולם מוצרי קנאביס תרופתי, ככל תרופה אחרת, בעלי גיבוי קליני, מינונים מדוייקים והדירים וייצור בתנאים העומדים בתקני הייצור המחמירים ביותר.”

מפעל פנאקסיה הוא הראשון בישראל אשר קיבל אישור לייצור מוצרי קנאביס הנושאים תקן IMC-GMP, לצד חברת BOL שקיבלה גם היא תקן דומה לאחרונה.

הבוקר הודיעה גם חברת הקנאביס הרפואי ‘בטר’ על כניסתה לבורסה הישראלית.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר