טוען...

פנאקסיה תחלק קנאביס חינם בצרפת; מעלה מחירים בישראל

פנאקסיה (Panaxia) הישראלית זכתה יחד עם 5 חברות נוספות מהעולם במכרז לאספקת קנאביס חינם לכ-3,000 מטופלים בצרפת במשך שנתיים. פנאקסיה תחלק שמן וקפסולות בלבד. אורורה הקנדית זכתה לחלק תפרחות. קנאשור הישראלית לא זכתה.

החברה הישראלית ‘פנאקסיה‘ (Panaxia) תשווק שמנים וקפסולות קנאביס רפואי בחינם לאלפי מטופלי קנאביס רפואי בצרפת, זאת לאחר שזכתה היום (ב’) יחד עם 5 חברות נוספות במקומות בפיילוט שיימשך שנתיים לאספקת קנאביס לכ-3,000 מטופלים.

הסוכנות הצרפתית לבקרה על תרופות פרסמה היום את רשימת החברות הזוכות. הרשימה מחולקת לחברות שזכו בתפקיד ספק ‘ראשי’ ואחרות שזכו בתפקיד ספק ‘משני’ שמטרתו להיות גיבוי במקרה של מחסור אצל הספק הראשי.

פנאקסיה זכתה בשני מקומות ‘ראשיים’, בשיתוף עם חברת נוירקספארם (Neuraxpharm) הגרמנית, לשיווק של שמני קנאביס בקטגוריית THC Dominant ולשיווק של קפסולות קנאביס בקטגוריית Balanced. המוצרים ישווקו תחת מותג משותף בשם Naxiva-Panaxir.

בקטגוריית תפרחות THC Dominant, המבוקשת ביותר, זכתה חברת הקנאביס הקנדית הגדולה ‘אורורה’ (Aurora) כספק ראשי. חברת ‘טילריי’ (Tilray) הקנדית זכתה בתפקיד ספק משני בקטגוריה זו ותשמש כגיבוי.

טילריי זכתה במקום ראשי בקטגוריות אחרות, כמו גם חברות נוספות שזכו במקומות שונים במכרז בהן שתי החברות האוסטרליות ‘ליטל גרין פארמה’ (Little Green Pharma) ואלת’אה (Althea) וכן החברה הבריטית/פורטוגלית ‘אמק’ (Emmac).

למעשה, מלבד שתי האוסטרליות, כל שלוש החברות האחרות שזכו במכרז הצרפתי משווקות כיום קנאביס גם בישראל: ‘טילריי’ עושה זאת דרך ‘קנדוק’ (Canndoc), ‘אמק’ דרך ‘בזלת’ (Bazelet) ו’אורורה’ דרך ‘קנטק’ (Cantek).

חברת ‘קנאשור’ (Cannassure) הישראלית שהגישה גם כן מועמדות למכרז בדומה לפנאקסיה, לא זכתה באף תפקיד.

החברות הזוכות מתחייבות כאמור לספק קנאביס בחינם במשך שנתיים לפחות לפני שיוכלו אולי להתחיל להרוויח ממכירה מסחרית, כלומר הן יספגו את עלויות הייצור על חשבונן ללא התחייבות להרוויח בעתיד. השיווק בפועל יחל כנראה כבר בחודש הבא, מארס 21.

החברות יהיו אחראיות גם על שינוע הקנאביס לבתי המרקחת על חשבונן, ובתי המרקחת גם הם לא ירוויחו כסף ממכירתו. בפיילוט ישתתפו 3,000 מטופלים בשלב ראשון.

המכרז מגדיר במפורש כי חברות שיבחרו להשתתף בניסוי “לא רשאיות לטעון או לצפות בסיום הניסוי לזכות מובטחת או להטבה ישירה או עקיפה הקשורה להשתתפותן, כולל במקרה של הקמת ענף קנאביס רפואי חוקי”.

עם זאת, כפי שנחשף לראשונה באתר MJBizDaily, הספקים שנבחרו “יהנו מיתרון בשל היותם ראשונים בשוק, במקרה של לגליזציה או הסדרה של ענף קנאביס רפואי”.

בזמן שהיא מתכוננת לשווק קנאביס בחינם למטופלים בצרפת, פנאקסיה העלתה בימים אלה את מחירי חלק מהמוצרים שלה בישראל לשיא חדש – 490 ש”ח לבקבוקון שמן אחד.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר