אור סיונוב: “לא כולם מעשנים קנאביס – מעדיפה אנשים נוכחים”

הדיון הציבורי סביב נושא החוקיות והשימוש בקנאביס מתפשט ככל שמדינת ישראל מתקרבת ללגליזציה, ויותר אנשים מביעים את דעתם בפומבי בנושא זה. אור סיונוב, יוצאת ‘עונת שי-חי’ של ‘האח הגדול’, פרסמה סטטוס בפייסבוק ועוררה דיון מעניין בתגובות. “לא כולם מעשנים קנאביס,” היא כותבת.

אולי אלו הדברים שפירסם השחקן עידן אלתרמן ששיבח את הקנאביס וקרא ללגליזציה, שעוררו את יוצאת תכנית ‘האח הגדול’, אור סיונוב, לפרסם סטטוס בו הביעה דעתה לגבי נפיצות התחביב בישראל.

לדעתה של סיונוב המיתוס לפיו ‘כווולם מעשנים’ הוא רק מיתוס אותו היא מעוניינת לנפץ. “אני מכירה את האגדה האורבנית הזו שכוווווווולם מעשנים חשיש/גראס/ירוק ושאני היחידה שלא,” כתבה. “חשבתי שכדאי לאוורר פומבית את הסיפור הזה.”

אור סיונוב
אור סיונוב: “אני מעדיפה, בסביבתי, אנשים נוכחים” (צילום: פלאש90)

“יש מלא אנשים שלא נוגעים בסמים, למעשה, הרוב המוחלט של החברים/ות שלי מוותרים על התענוג. אנחנו לא חנונים או שמרנים. פשוט אנשים שאוהבים מאוד את המוח שלהם ומעדיפים לשמור עליו. אף פעם לא מצאתי את עצמי מסתקרנת בעניין שימוש בסמים, כל סם. אף פעם לא ראיתי אנשים תחת השפעת גראס ואמרתי לעצמי- היי! זה נראה טוב! גם אני רוצה! דיי ההפך האמת.”

“הערב קפצו אלי חברים ורצו להדליק ג׳וינט ומשנתקלו בסרוב להתנהגות כזו בבית שלי הם הביטו בי המומים. ‘אור! את האישה היחידה בעולללללללם שלא מעשנת ג׳וינטים!’, הם טענו בתוקף,” המשיכה.

“לשאלה מה אכפת לי שאחרים יעשנו לידי אענה בעדינות שאני מעדיפה, בסביבתי, אנשים נוכחים,” סיכמה. “בדיוק כפי שאני מעדיפה שחבריי לשיחה לא יחזיקו טלפון ביד בזמן שאנחנו משוחחים, כך אני מעדיפה בלי ג׳וינט. ההתמכרויות יכולות לחכות שעה/שעתיים.”

כמעט יממה חלפה מאז הפרסום והדיון בתגובות לסטטוס נמשך. היו את אלו שחיזקו את דבריה של סיונוב:

אך הרוב דווקא נתנו זוויות אחרות בתגובה לעמדתה החד-משמעית:

הסטטוס המלא:

סיונוב צודקת בהחלט בטענתה שלא ‘כווולם’ מעשנים קנאביס. יחד עם זאת אפשר להבין מהיכן צמח המיתוס, שכן גם במציאות הנראית לעין וגם על פי תוצאות סקר חדש של הרשות למחמה בסמים, ישראל נחשבת לאחד המקומות בעלי אחוז צריכת הקנאביס הגבוה ביותר בעולם.

יחד עם זאת יש לדעתנו גם כמה הגזמות בדבריה, מה דעתכם?

ראו גם:
עירית לינור מסבירה מדוע מתנגדת ללגליזציה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר