פליטי "זהות" חוברים ל"ימינה": מבטיחים קנאביס רפואי לכולם

חברי מפלגת "זהות" גלעד אלפר וליבי מולד הודיעו במסיבת עיתונאים על חבירה למפלגת "ימינה" המתנגדת ללגליזציה והבטיחו לקדם את אותו נוסח שנוי במחלוקת של קנאביס רפואי עליו חתם פייגלין עם נתניהו.

פליטי מפלגת "זהות" גלעד אלפר וליבי מולד הודיעו לפני שעה קלה במסיבת עיתונאים על פרישה ממפלגתם, ותמיכה במפלגת "ימינה" בבחירות הקרובות.

השניים פרשו ממפלגתו של משה פייגלין לאחר שזה הודיע על חבירה למפלגת הליכוד, ולאחר שזנח חלק מהבטחותיו לבוחרים, כולל הבטחה ללגליזציה.

חברי מפלגת "ימינה" עם גלעד אלפר וליבי מולד
חברי מפלגת "ימינה" עם גלעד אלפר (שלישי משמאל) וליבי מולד (שלישית מימין)

אף על פי כן השניים מוותרים גם במפלגתם החדשה על הבטחתם ללגליזציה, ובמקומה מציגים את אותו מודל קנאביס רפואי שהציג פייגלין.

למעשה אלפר ומולד חוברים למתנגד הלגליזציה הקולני ביותר בכנסת, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ', שטוען כי "לגליזציה היא שקר שנועד להפצת סמים ברחבי ישראל".

על פי המודל, השנוי במחלוקת, יוכל לכאורה כל רופא, כולל רופאי משפחה, לנפק מרשם בכל כמות של קנאביס עבור כל מחלה, כולל למשל מיגרנות, כאבי גב או בעיות שינה.

מודל זה, כשהוצג על ידי פייגלין, ספג ביקורת ואף זלזול מגורמים בממשלה ובמשטרה שקבעו כי מדובר בהבטחה פוליטית שלא ניתנת למימוש לאור התנגדות מערכות הבריאות והאכיפה.

עם זאת, אם אכן תתממש הבטחה זו, בהחלט מדובר בבשורה גדולה לתומכי הלגליזציה בישראל וללא ספק בחצי-צעד בדרך להסדרה מלאה של שוק קנאביס חוקי למבוגרים.

חברי מפלגת "ימינה" עם גלעד אלפר וליבי מולד
גלעד אלפר (ראשון מימין) וליבי מולד (ראשונה משמאל) עם נפתלי בנט ואיילת שקד

נפתלי בנט, מס' 4 ברשימת "ימינה", הודיע במסיבת העיתונאים כי "ימינה" מתחייבת לאותו נספח שנחתם על ידי פייגלין ונתניהו והבהיר כי הכתוב בו אף יהווה את אחד מתנאי הסף שלהם לכניסה לקואליציה.

לדברי בנט, בדומה להבטחתו של פייגלין, נספח זה יוגש לאישור הממשלה והכנסת כבר במושב הראשון, תוך הבהרה מפורשת לפיה הרופאים לא יהיו כפופים להנחיות הטיפול של "הספר הירוק" או הנחיות חיצוניות אחרות כלשהן.

"הגיע הזמן לעצור את המחדל הנורא הזה ולאפשר לאלפי חולים לקבל את התרופה היחידה שמביאה מזור לכאבם," אמר. "בממשלה הקרובה נדאג לתקן את העיוות שיצרה רפורמת הקנאביס. כל רופא ופסיכיאטר בישראל יורשה לרשום קנאביס לכל חולה, על כל בעיה, בכל כמות אותה יקבע הרופא. החולה יכול לשנות את סוג הקנאביס עפ"י רצונו, במגבלת הכמויות שקבע הרופא ובאישור הרוקח. אם הציבור ייתן לנו כוח פוליטי מספיק, אז שני הדברים הללו הם בהישג יד."

"לצערי ולמרות ניסיונותי אין בינתיים פיתרון לנושא המחירים, פרט לאפשרות של ייבוא אישי מהיר שתעוגן בתקנות מכס מקלות," סיכם, אם כי גם הבטחה זו תיתקל בוודאי בקשיים כולל באיסור ייצוא קנאביס ממדינות אחרות.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט