פלורידה: תיאסר מכירת באנגים, פייפים ואביזרי עישון

ארה”ב: ממשלת פלורידה פרסמה חוק חדש האוסר על מכירת מכשירים המיועדים לצריכת מריחואנה ביניהם באנגים ופייפים.

ממשלת פלורידה הולכת בדרכה של ממשלת ישראל אשר בשנת 2008 אישרה בחוק איסור מכירת באנגים בישראל – הצעת חוק חדשה תאסור על מכירת באנגים, פייפים ואביזרי עישון בפלורידה.

דריל רוסון
דריל רוסון

יוזם החוק, דריל רוסון, שהיה בעבר מכור לקראק והתנקה, טוען כי הצגת הבאנגים בחנויות רבות בפלורידה, מעודדת שימוש והתמכרות לסמים. “לא ייתכן שאנשים ירוויחו כסף ממכירת מוצרים תוך ניצול מחלתם של הקונים,” אמר רוסון. “אני קורא להם ‘חולים’ כי התמכרות היא מחלה לכל דבר.”

“הפייפים הללו משמשים לא רק לעישון מריחואנה אלא גם לעישון חשיש, קראק, קוקאין ומת’,” הוסיף. “אני מעוניין למנוע את הנוחות של המכורים לגשת ולרכוש מכשירים שישמשו אותם לצריכת סמים.”

החוק הנוכחי בפלורידה, שחוקק בשנת 2010, גם הוא ע”י רוסון עצמו, קובע כי רק ספקים מסויימים מורשים למכור פייפים ובאנגים ורק בתנאי ש-75% אחוז מהמכירות שלהם מגיעים מתוצרי טבק. החוק החדש (HB 49) יבטל גם את ההתרה המסויימת הזו ויאסור לחלוטין כל מכירה של אביזרי עישון.

חנות באנגים

בעלי חנויות לממכר אביזרי עישון בפלורידה זועמים על החוק החדש. “זהו מהלך של אדם אחד שהציע הצעת חוק, הצליח להעביר אותה, וכעת מחליט שהיא לא היתה טובה מספיק,” אומר ג’יי וורק, הבעלים של Grateful J’s, חנות לממכר אביזרי עישון בפלורידה. “אחרי החוק הקודם בשנת 2010 התאמנו את עצמנו לדרישות ואף פתחנו סניפים נוספים בכל רחבי המדינה. לא חשבתי שאצטרך שוב להתמודד עם הבעיה הזו.”

הבוקר, 26.4, בהצבעה שנערכה בסנאט בפלורידה, עבר החוק באופן סופי ברוב של 31 תומכים מול 2 מתנגדים בלבד.

מי שבכל זאת ירצה באנג חדש, יוכל לעשות זאת בעזרת מדפסת תלת-מימד (3D) שמאפשרת יצירת באנגים בבית.

ראו עוד: לא רק קנאביס: 5 דברים מוזרים שממשלות הוציאו מהחוק

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר