פלורידה: נכשלה הצעת החוק לקנאביס במרשם רופא – למרות תמיכת הרוב

נצחון לשלדון אדלסון: למרות שרוב מוחלט של 58% מהתושבים הצביעו בעד הצעת החוק החדשה לקנאביס במרשם רופא, פלורידה לא תהפוך למדינה ה-24 המתירה שימוש זה. הצעת החוק נדחתה, שכן החוקה במדינה קובעת כי צריך רוב של לא פחות מ-60%.

פלורידה היתה יכולה להפוך להיות המדינה הדרומית הראשונה בארה”ב המקלה על חוקי הקנאביס ומתירה אספקתו במרשם רופא. עם זאת, לאחר חודשים ארוכים של קרב מיליארדרים יהודיים שסוקר בהרחבה באמצעי התקשורת, נראה כי ידו של שלדון אדלסון נשארה על העליונה.

רק 58% מתושבי פלורידה הצביעו בעד “הצעת חוק 2” שהיתה אמורה לעגן את השימושים הרפואיים בצמח המריחואנה תחת חוקת המדינה ולאפשר לגופים פרטיים (תחת פיקוח המדינה) לגדל ולמכור קנאביס רפואי המיועד לשימוש החולים המעוניינים בכך, בין היתר לחולי צהבת, גלאוקומה, קרוהן, טרשת, פרקינסון, סרטן, איי.אל.אס, אפילפסיה, כאב כרוני ועוד – באישור רופא.

תוצאות ההצבעה על הצעת חוק 2 פלורידה בעד קנאביס רפואי
תוצאות ההצבעה על הצעת חוק 2 בפלורידה בעד ונגד קנאביס רפואי

על אף ש-58% הם הרוב, החוקה במדינת פלורידה קובעת כי על מנת לשנותה יש להשיג במשאל העם רוב של 60% לפחות. 2 אחוזים בלבד היו חסרים אם כן לתומכי הקנאביס בפלורידה, שבוודאי הופתעו הבוקר לאחר שסקרים ניבאו כ-90% תמיכה בהצעת החוק.

“למרות שזה מאכזב שחולים בפלורידה לא יזכו להקלה בדמות מריחואנה עדיין, התוצאות הלילה מראות על רוב מוחץ במדינה אשר תומך בשינוי והקלה על חוקי הקנאביס,” אמר על פי הדיווח טום אנגל, יו”ר ארגון Marijuana Majority. “מטופלים ופעילים ימשיכו לדחוף את החוק כדי שייצג נאמנה את מה שמרבית הצביור בפלורידה הצביע עבורו.”

ג’ון מורגן, המיליארדר היהודי המוביל את התמיכה בלגליזציה, אינו מוותר בקלות ואמר כי “הקרב לא נגמר הלילה. הוא רק מתחיל הלילה. מחר בבוקר נלך לטלהאסי (בירת פלורידה) ונסביר לפוליטיקאים שם שהם אינם יכולים להתעלם מהציבור ומהתוצאות. הם לא יכולים להתעלם מרוב מוחלט שהצביע בעד הצעת החוק.”

נכון להיום 23 מדינות בארה”ב אישרו חוקי ‘קנאביס במרשם רופא’ ותושבי פלורידה, שקיוו להיות המדינה הדרומית הראשונה המאשרת חוק זה, ייאלצו ככל הנראה להמתין שנה נוספת לכל הפחות.

במהלך יום הבחירות בארה”ב אושרה לגליזציה בבירת ארה”ב, וושינגטון די.סי (פרטים כאן) וכן במדינות אורגון (כאן) ואלסקה (כאן).

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר