פיקניקנאביס 2016: הפגנת לגליזציה תיערך מול הכנסת

תומכי הקנאביס הישראליים יתאספו ל”פיקניק קנאביס” – הפגנת נוכחות מול משכן הכנסת בירושלים במסגרת אירועי ה-20 באפריל. מאות כבר אישרו השתתפותם והמארגנים צופים הגעת אלפים ביום האירוע. “לאירועים רגילים נדרש המון כסף, אמנים ופוליטיקאים כדי למשוך קהל. באירוע כזה הקהל הוא המוקד של עצמו,” הם מסבירים.

כמעט שנתיים חלפו מאז אירוע ‘ליל הבאנגים הגדול‘, בו התאספו מעל 3,000 איש מול משכן הכנסת בקריאה להפסקת רדיפת צרכני הקנאביס בישראל.

שנתיים אחרי מתאספים מארגני האירוע ההוא בשנית לטובת אירוע הלגליזציה השנתי שנערך ב-20 באפריל בכל רחבי העולם (יום הקנאביס). עמוס סילבר, יוזם האירוע המקורי, הכריז השבוע על האירוע החדש – ‘פיקניקנאביס 2016‘ – שייערך כמחאה ציבורית למען הלגליזציה ב-20.4.16 בגן הורדים שבירושלים, בשעה 16:20.

פיקניקנאביס 2016

בניגוד לאירוע הקודם, ‘פיקניקנאביס 2016’ ייערך בשעות הצהריים ולא יכלול דווקא עישון באנגים או כל פעולה מוגדרת כזו או אחרת. המטרה הרשמית של יוזמי האירוע היא להביא למצב בו אזרחים רבים יצהירו כי החוק האוסר על הקנאביס בישראל אינו מקובל עליהם, וייצרו מציאות בה ייאלץ המחוקק לשקול מחדש את החוק וכדאיותו – ואולי אף יחליט לבטלו.

פיקניקנאביס 2016 - גן הורדים בירושלים
ההזמנה לאירוע

“היתרון באירוע חברתי הוא כח ההמון,” מוסר לנו עמוס, שנמצא בימים אלו בארה”ב. “לאירועים רגילים נדרש המון כסף, אמנים ופוליטיקאים כדי למשוך קהל. באירוע כזה הקהל הוא המוקד של עצמו. דמוקרטיה במובן המלא של המילה.”

בתוך 3 ימים מפתיחתם של האיוונט ושל דף הפייסבוק החדש של האירוע, עשרות פעילי רשת שיתפו את המידע והרחיבו את רשימת המוזמנים שעומדת כעת על יותר מ-7,000 חברים, מתוכם כבר 400 אישרו את השתתפותם.

“בעיניי ‘פיקניקנאביס’ הוא המשך ישיר של המאבק שהתחלנו ב-2014,” מסביר עידן, אחד התומכים שכבר אישרו את השתתפותם באירוע, “בפעם הקודמת לא הושג מספיק סיקור תקשורתי, והנושאים האחרים שעל סדר היום תפסו את הפוקוס הציבורי, תוך העלמה של נושא הלגליזציה והפשעים ללא קורבן.”

מקום האירוע נשאר בגן הורדים הסמוך לכנסת בירושלים, מתוך מטרה להביא את קהל המפגינים “היישר אל אוזנו של המחוקק”. לדבריו של עידן, אין כל סיבה שלאזרחי ישראל יהיה אסור להתאגד בגן ציבורי, אך מומלץ למשתתפים באירוע להימנע מפעילות הפגנתית חריפה או התרסה לבלאגן.

ליל הבאנגים 2014:

לדבריו של עמוס הצלחתו של האירוע הקודם נפגמה בשל גורמים רבים, ביניהם המעצר שלו והפרסום שיצא לתקשורת על צו בית המשפט שאסר את ההגעה לאירוע. למרות כל זאת, ‘ליל הבאנגים’ זכור לרבים בתור אירוע הקנאביס החשוב ביותר שידעה ישראל בשנים האחרונות, וכעת מקווים הפעילים לשחזר את ההצלחה.

“עצם התרחשותו של האירוע הקודם, סחפה אחריה אלפי אנשים שעוסקים מאז באקטיביזם ועזרה להעלאת המודעות לצרכני הקנאביס בישראל,” אומר גיל, פעיל לגליזציה נוסף שאישר את השתתפותו באירוע, “האירוע הבא עומד להיות משמעותי וגדול הרבה יותר, ואולי יביא סוף סוף את השינוי המיוחל.”

למרות הרוח החיובית, יוזמי האירוע אינם תמימים, ומודיעים מראש לקהל המשתתפים כי ייתכנו פעילויות של המשטרה במקום האירוע. במידה והדרך לגן תיחסם לציבור כמו בפעם הקודמת, האירוע צפוי לעבור לגן סאקר או לאחד הגנים הציבוריים בסביבה.

לטרמפים לאירוע לחצו כאן.

פיקניק קנאביס 2016

ראו עוד:
תומכי קנאביס מתארגנים לעישון מחאתי מול הבית הלבן
משטרת ישראל: לא נחשוף את תוצאות הועדה לאי הפללה

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר