פיצריה בקמבודיה מציעה פיצות מריחואנה

קנאביס אמנם נחשב אסור על פי החוק היבש בקמבודיה, אבל בפועל מדובר בתחביב די נפוץ שלא באמת נאכף. לאור עובדה זו נפתחו במהלך השנים פיצריות המציעות 'הפי פיצה' (Happy Pizza) – פיצות מריחואנה שיכניסו אתכם ללופ של מאנצ'יז בלתי נגמר.

אחד היתרונות הבולטים והמוכרים של צריכת קנאביס הוא כידוע תיאבון מוגבר, המכונה בסלנג "מאנצ'יז". המאנצ'יז נגרם – לפחות על פי מחקר מסודר שנערך בנושא – בעקבות גירוי של הקולטנים בפקעת הריח במוח על ידי THC, החומר הפסיכואקטיבי בצמח.

אך מה קורה אם נאכל פיצה שמכילה קנאביס? האם ייתכן וניכנס ל'לופ' שיגרום לנו לאכול את הפיצה, שתעורר תיאבון, שבגללו נאכל עוד פיצה, ששוב תעורר תיאבון? מי שיבקר בקמבודיה יוכל לבדוק בעצמו את התאוריה המעניינת הזו, שכן במדינה ישנן פיצריות המציעות פיצות מריחואנה, או "הפי פיצה" באופן חופשי לחלוטין.

פיצה מריחואנה
הפי פיצה: פיצה מריחואנה

אמנם החוק היבש בקמבודיה קובע כי קנאביס הוא אסור, אך בפועל מדובר בצמח שהיה חלק בלתי נפרד מהתרבות במשך אלפי שנים, והממשל אינו מעסיק את עצמו באיסור זה או ברדיפת הצרכנים. בקיצור, גן עדן לחובבי קנאביס.

למעשה מתיר הממשל בקמבודיה לאזרחיו לצרוך קנאביס בצורת מזון באופן די חופשי ובהתאם במהלך השנים נפתחו במדינה, ובעיקר במוקד התיירות העיקרי – הבירה 'פנום פן' – מסעדות המציעות את המוצר המעניין למכירה, גם לתיירים כמובן.

הפי פיצה קמבודיה

"הפי פיצה" היא המסעדה המוכרת ביותר המציעה פיצות מריחואנה בעיר, ועל אף שבאתר האינטרנט שלה היא אינה כותבת במפורש את הרכיבים בפיצה השמחה, בפועל יכולים מי שמבקרים במקום להנות מה'לופ' המעניין.

באתר הביקורות Trip Advisor קובעים הגולשים כי השפעת הפיצה היא די אינטנסיבית, כך שמומלץ לא להגזים. חשוב לזכור שבכל הנוגע לצריכת קנאביס דרך הקיבה, ההשפעה מתחילה רק לאחר כשעה, בעלת אופי 'סאטלה' אחר מעט מצריכת בעישון, ונמשכת שעות ארוכות עד שפגה.

כך תזמינו פיצה שמחה בשפה הקמבודית:

יש לציין שגם בקנדה, מדינה בה מעולם לא רדפו את צרכני הקנאביס יותר מדי, ובה רק לאחרונה נבחר לראשות הממשלה אחד מתומכי הלגליזציה הבולטים, מוצעות החל משנת 2014 פיצות המכילות שמן קנאביס שמשפיעות באופן דומה.

בישראל כמובן שלא ניתן למצוא פיצות קנאביס למכירה, אלא אם כן נכין אותן בעצמנו בעזרת מתכון לשמן קנאביס לבישול או חמאת קנאביס, אך באמצע השנה דווח כי בעל פיצריה ישראלי פיזר 'נייס גאי' במקום אורגנו על פיצה שהזמינו שוטרים.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט