פיסת היסטוריה: קטע מעיתון בבעלותו של בנג’מין פרנקלין מספר על יתרונות הקנאביס

הסטלנים בסרט ‘טריפ נעורים’ צדקו כשדיברו על כך שמייסדי ארה”ב כולל הנשיאים תומס ג’פרסון וג’ורג’ וושינגטון גידלו קנאביס בעצמם.

המסמך שלפניכם הוא פיסת היסטוריה של ממש. קטע טקסט מתוך עיתון ‘פנסילבניה גאזט’ שהיה בבעלותו של בנג’מין פרנקלין, ממייסדי ארה”ב, ופורסם לפני כמעט 300 שנה, מתאר כיצד נושא גידול המפ (קנאביס תעשייתי) היה חלק בלתי נפרד מהתעשייה החקלאית של ארה”ב בתחילת דרכה.

ראו עוד: המפ – קנאביס תעשייתי

בנג'מין פרנקלין, ממייסדי ארה"ב
בנג’מין פרנקלין, ממייסדי ארה”ב

מאחר וחוקי ‘זכויות יוצרים’ היו די נדירים באותם ימים של המאה ה-18, העיתון ‘פנסילבניה גאזט’, כמו גם עיתונים אחרים בתקופתו, פירסם העתקים של טקסטים מאנציקלופדיות כאשר לא היו מספיק חדשות לפרסום. בתמונה שלהלן ניתן לראות את העמוד הראשי של העיתון שמציג קטע טקסט שכתב אפרים צ’יימברס, חלוץ אנגלי במאה ה-18 בארה”ב, ופורסם “בעקבות רצון של חלקים מן הציבור,” כפי שנכתב בהערת עורך העיתון.

במסמך מתאר צ’יימברס את הצמח כ”צמח בעל חשיבות עצומה שמשמש לאומנות, ליצירה ולתעשייה,” וכן מדגיש את היתרונות שבשימוש בצמח הקנאביס בחקלאות ובתעשייה בתקופה הקלאסית בארה”ב.

גם זה בטח יעניין אותך

צ’יימברס מתאר גם את היתרונות הרפואיים של הצמח: “זרעיו של הקנאביס בעלי יכולות הרגעה ושתיית תה קנאביס עם חלב תורמת לטיפול בתופעות בריאותיות כגון צהבת. מיץ מהצמח יכול לעזור גם לתופעות כמו כאבי ראש ומיגרנות.”

ראו עוד: זרעי המפ – מזון בריאות אולטימטיבי

על אף ציון היתרונות הברורים של הצמח, הוסיף צ’יימברס כי “אבקת פרחי הצמח, אם מעורבבים עם משקה אלכוהולי כלשהו, עלולים לגרום לטיפשות.”

(לחצו על התמונה להגדלה)

יתרונות הקנאביס - פנסילבניה גאזט

ראו עוד: קנאביס – כל ההיסטוריה על רגל אחת

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר