נשיא ה’ניקס’ פיל ג’קסון: “עישנתי מריחואנה במשך שנה”

“קנאביס הוא חלק בתרבות ה-NBA”: ימים לאחר שאגדת הכדורסל סטיב קר סיפר כי עישן מריחואנה, מצהיר גם אחד מגדולי מאמני ה-NBA ונשיא ה’ניו יורק ניקס’ כיום פיל ג’קסון, כי עישן לטיפול בכאב.

רק לפני ימים בודדים סיפר מאמן הגולדן-סטייט ווריורס, סטיב קר, המחזיק ב-6 תארי אליפות ב-NBA (חמישה כשחקן ואחד כמאמן), כי התנסה בשימוש בקנאביס בעת שסבל מכאבים בגבו. הוא טען כי התרופות הניתנות לשחקנים מסוכנות בהרבה וקרא לשנות את חוקי האיסור.

האמירה של קר הציפה לפני השטח נושא שעולה לדיון מדי פעם כאשר נתפס איזה כוכב עם מריחואנה בכיסיו. אז גם מעידים רבים כי “80% משחקני ה-NBA מעשנים מריחואנה” וכי מדובר בעניין שלא צריך להיות מוגדר כחומר אסור.

אחד המגיבים לדבריו של קר היה נשיא ה’ניו יורק ניקס’ פיל ג’קסון, אחד מגדולי המאמנים בהיסטוריה של ה-NBA, מי שבתפקידיו ליווה את מייקל ג’ורדן בימיו הגדולים בשיקגו בולס ואת קובי בריאנט בשלו בלוס אנג’לס לייקרס.

בניגוד לקר, שאמר שהוא התנסה עם קנאביס פעמיים אך לא חיבב את התחושה, ג’קסון העיד כי עישן מריחואנה במשך שנה שלמה, לטיפול בכאבים: “עברתי ניתוח בגב ונחתי במשך שנה,” אמר בשיחה עם ‘CBS ספורט’. “עישנתי מריחואנה לאורך תקופה זו.”

פיל ג'קסון: "עישנתי מריחואנה"
פיל ג’קסון: “עישנתי מריחואנה… לקנאביס חלק מתרבות ה-NBA”

“אני לא יודע לגבי היכולות הרפואיות של זה ומעולם לא ראיתי בזה כטיפול אופטימלי לכאבים, אבל עבורי זו היתה מן הסחת דעת לא פחות משזה הקל על כאבים,” אמר.

ג’קסון, שכבר הודה בעבר גם בשימוש ב-LSD, אמר עוד שלקנאביס יש חלק נכבד בתרבות ה-NBA ושעל מנהלת הליגה לקבוע מדיניות ברורה כיצד יש להתנהל עם העניין הזה. “ניסינו לעצור את השימוש במריחואנה ב-NBA,” אמר. “אני לא חושב שהצלחנו לעשות את זה.”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר