מגלגל...

‘פיי קוויק’ – כרטיס אשראי חדש לצרכני קנאביס

‘פיי קוויק’ (PayQwick) הוא שירות פיננסי ראשון מסוגו שהושק השבוע במדינת וושינגטון, ארה”ב. באמצעות כרטיס האשראי הייחודי ניתן לרכוש קנאביס בחנויות ברחבי המדינה ללא שימוש בכסף מזומן. השירות החדש מהווה פריצת דרך בתעשיית הקנאביס האמריקאית אליה נכנס לראשונה תחום האשראי.

https://www.youtube.com/watch?v=d1JJ3Yps8UA

הכירו את ‘פיי קוויק‘ (PayQwick), שירות פיננסי חדש הכולל אפליקציה אינטרנטית וסלולרית וכן כרטיס אשראי פיזי, שהושק על ידי הרשויות במדינת וושינגטון, בה הקנאביס חוקי מזה כשנתיים, ומציע לתושבים דרך חדשה לשלם על הקנאביס שלהם.

בעוד שחברת Payqwick נמצאת בכלל במדינת קליפורניה, היא החלה לפעול קודם בוושינגטון, מאחר ושוק הקנאביס בקליפורניה אינו כולל עדיין מכירה לצרכי פנאי.

אשראי לעסקאות קנאביס

עד כה היו מוגבלים לקוחות תעשיית הקנאביס לתשלום במזומן בלבד, זאת מכיוון שאי חוקיותו של הקנאביס ברמה הפדרלית מונעת מהבנקים וחברות האשראי לאשר עסקאות הנוגעות לחומר המוגדר ברמה המפדרלית כ”סם מסוכן מדרגה ראשונה” וכן לאפשר רכישה באמצעות כרטיסי אשראי בעבורו.

קנת' ברק - מנכ"ל חברת 'פייקוויק'
קנת’ ברק – מנכ”ל חברת ‘פייקוויק’

השירות החדש מאפשר לרכוש כל מוצר מחנויות הקנאביס השותפות ברשת, באמצעות כסף שנטען מראש דרך חשבון הבנק. דרך התשלום האנונימית מונעת חשיפת פרטים אישיים של הלקוחות ושומרת על פרטיותם, מה שמעודד יותר ויותר לקוחות להחליף את השטרות בכרטיסי הפלסטיק.

אמנם עדיין לא מדובר באשראי מלא, אך העובדה שישנו גוף הערב לכלל האשראי של העסקאות המבוצעות בחנויות הרשת, מעידה על פריצת דרך בתעשיית הקנאביס האמריקאית. אם השירות החדש ימשיך להתרחב, ייתכן מאד כי גם הבנקים ייכנסו לתמונה.

“אנחנו מספקים לגיטימציה לעסקים הנכנסים לתעשיית הקנאביס,” אומר מנכ”ל החברה קנת’ ברק (Kenneth Berke) בראיון למגזין העסקים ‘425 ביזנס’, “אף גוף פיננסי אחר לא מציע לתעשייה תמיכה של אשראי מכל סוג שהוא.”

'פייקוויק' - כרטיס אשראי לרכישת קנאביס במדינת וושינגטון
הכרטיס הראשון בארה”ב המאפשר לרכוש קנאביס שלא באמצעות מזומן

במשך שלושה חודשי פעילותה, עוררה החברה תשומת לב תקשורתית רבה וזכתה לשבחים רבים גם בקרב מגזין המשקיעים Marijuana Investors news. נכון להיום, ישנן 6 חנויות המשתפות פעולה עם השירות החדש, אך לפי ההתעניינות הצרכנית, המספר צפוי לעלות במהרה.

איזה קנאביס אתה?

על פי הערכות המומחים, כניסת אשראי לתעשייה תפתח גבולות חדשים ותשפר את איכות המערכת הכלכלית בצורה משמעותית. עוד מעריכים כי תעשיית הקנאביס בארה”ב צפויה לבצע קפיצת מדרגה בתקופה הקרובה בעקבות פעילותה של החברה, בעיקר אם תתרחב ותצא גם אל מחוץ למדינת וושינגטון.

ראו עוד:
בגלל הלגליזציה: וושינגטון מבטלת את הקנאביס “הרפואי”
הילרי קלינטון: “יש לשנות את הסטטוס החוקי של המריחואנה”
עתיד ירוק: וושינגטון תרוויח מיליארד דולר ב-4 שנים – מקנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר