פייסבוק שוב חוסמת את עלה ירוק – ומסרבת להסביר מדוע

פייסבוק מסרבת לפרט מדוע חסמה כל אפשרות פרסום פוסטים בדף הפייסבוק של 'עלה ירוק'. הצנזורה מגיעה בשיאו של קמפיין גיוס כספים להגשת עתירה היסטורית לבית המשפט העליון בדרישה לביטול הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

כתבתו של טל שורר בחדשות 10 אמש (ה’) מציגה כיצד הרשת החברתית פייסבוק מונעת מעלה ירוק לקדם פרסום ממומן של קמפיין בג”צ הקנאביס ההיסטורי.

הקמפיין, שיסתיים בעוד 11 ימים ומטרתו לגייס את הסכום הנדרש עבור עתירה היסטורית לבג”צ לביטול חוקי הפללת צרכני הקנאביס בישראל, התבסס בשבועות האחרונים בעיקר על חשיפה ממומנת בפייסבוק.

כזכור בתחילת החודש ביטלה פייסבוק את החסימה שהטילה כמה ימים קודם לכן על פרסום פוסטים בדף המפלגה, זאת לאחר מכתב התראה שנשלח לה וסוקר בין השאר גם בכתבה באתר ‘גלובס’.

לאחר שחזרה בה מהצנזורה החלו הפוסטים שעלו בדף המפלגה לקבל חשיפה גבוהה ולהצליח לקדם היטב את הקמפיין ולהגביר את קצב התרומות הנדרש להגעה ליעד – עד ללמעלה מ-70% נכון להיום.

אך בתחילת השבוע, שוב, חסמה פייסבוק את אפשרות פרסום הפוסטים. הפעם נמחק לחלוטין כל חשבון הפרסום של המפלגה, כאשר כל ניסיון לפתוח חשבון פרסום חדש נמחק אף הוא.

המחיקות הגיעו ללא הסבר או הודעה רשמית כלשהי מטעם פייסבוק, כולל לא לפנייה של חדשות 10 ששידרו אמש כאמור כתבה בנושא במהדורה המרכזית.

להצטרפות לקמפיין לחצו כאן.

חדשות