טוען...

פייסבוק הסירה קבוצה של מטופלי קנאביס

במשך 4 שנים מנהל אסף פורת קבוצת פייסבוק סגורה המיועדת למטופלי קנאביס רפואי בלבד. השבוע, לאחר תלונה שהגישה מטופלת, פייסבוק סגרו לו את הקבוצה. "מטופלים פונים אליי, צריכים עזרה, אני לא יודע מה עוד לעשות," הוא אומר. מפייסבוק נמסר כי העניין בבדיקה

קבוצת ״מטופלי רפורמת הקנאביס״ בפייסבוק המונה כ-4,000 חברים נסגרה אמש (חמישי) בטענה כי הקבוצה עוסקת בקנאביס, זאת למרות שמדובר בקבוצה פרטית וסגורה בה חברים מטופלים בלבד וכן מבלי שמנהל הקבוצה קיבל על כך אזהרה מוקדמת מפייסבוק. 

אסף פורת (28), מייסד ומנהל הקבוצה המטופל בעצמו בקנאביס רפואי, הקים אותה בשנת 2016 במטרה לתת מידע לאנשים הסובלים מבעיות רפואיות ומטופלים בקנאביס עם רישיון, על מנת שיוכלו להתייעץ, לשתף ולעזור אחד לשני. 

הרקע להחלטת פייסבוק לסגור את הקבוצה הוא לדברי פורת, מנהל הקבוצה, בכך שאחת המטופלות ניהלה בימים האחרונים ויכוח עם מטופל אחר בקבוצה. האחרון העליב אותה לטענתה והיא ביקשה מפורת להסירו מהקבוצה. פורת סירב לבקשתה בטענה כי מחק את אמירותיו הפוגעניות כאזהרה והוא מאפשר לו להישאר בקבוצה.

עדי סופר תאני מנכ"לית פייסבוק ישראל (צילום: פליקר)
“שלחנו לצוות בחו”ל כדי שיבדוק” – עדי סופר תאני מנכ”לית פייסבוק ישראל (צילום: פליקר)

דבריו לא מצאו חן בעיניה והיא דיווחה על הקבוצה כפוגענית. ״תוך דקות ספורות הקבוצה נעלמה לחלוטין מבלי שקיבלתי אזהרה על כך,״ מספר פורת למגזין קנאביס. ״השקעתי בקבוצה הזו 4 שנים מחיי ויש בה הרבה תוכן שעוזר למטופלי קנאביס ולכן זה כל כך חשוב לי שיחזירו לי אותה״. 

לדבריו, פייסבוק נוהגים בו בחומרה רק כי מדובר בקבוצה שעוסקת בקנאביס. ״בדרך כלל אמורים לקבל איזושהי הודעה של פייסבוק לכמה זמן הם מתכוונים לסגור את הקבוצה אבל הפעם לא קיבלתי כלום. יש לי תחושה שזה משהו ספציפי נגד קנאביס כי לא יכול להיות שכל כך מהר הם הספיקו לבדוק את תוכן הקבוצה. זה ממש לא הגיוני. הם לא לקחו בחשבון שזה מטופלי קנאביס רפואי. למטופלי אסטמה או סוכרת זה לא היה קורה״. 

אסף פורת (תמונה: באדיבות המצולם)
מייסד ומנהל הקבוצה שנמחקה, אסף פורת (תמונה: באדיבות המצולם)

״זו התנהלות הזויה ואני מאוד כועס,״ אומר פורת. ״הרי 4 שנים הקבוצה קיימת ולא קרה שום דבר. זה לא סביר לסגור קבוצה ככה ביום בהיר ללא התרעה. הקבוצה עמדה בכל הקריטריונים ופעלה לפי החוקים. פשוט מתסכל. ניסיתי לפנות למנכ״לית פייסבוק, שלחתי לה הודעה בווצאפ והיא לא מגיבה בכלל״.

בהודעה ששלח למנכ”לית פייסבוק, עדי סופר-תאני, כתב פורת: “יש מעל 4,000 מטופלים שזקוקים לקבוצה הזו בדחיפות, מדובר בקבוצה פרטית. פונים אליי עשרות מטופלים שנקלעו למצב ללא מוצא ללא הקבוצה ואני אובד עצות. מדוע מחקו לי אותה? זה מפעל חיי ב-4 השנים האחרונות, בבקשה תעזרי לי ותחזירי את הקבוצה”.

מנכ”לית פייסבוק בישראל עדי סופר-תאני מסרה כי “הנושאים הללו מטופלים על ידי הצוותים שלנו בחו״ל ולא בארץ. שלחנו להם וביקשנו שיבדקו”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר