פייסבוק הסירה דף אירוע שהציע גראס בחינם

אחרי מאות שיתופים בתוך שעות ספורות הוסר מהפייסבוק פוסט שהציע גראס בחינם. לאחר דקות הוסר גם הדף המציע והאירוע אותו ניסה לקדם. זוהי הפעם השנייה שפייסבוק מסירה דף שמציע קנאביס בחינם, לאחר שבשנה שעברה הוסר דף "המשתלה".

בשנה שעברה, לאחר פעילות של כמה חודשים, הוסר דף הפייסבוק "המשתלה". הדף התפרסם לאחר שהציע קנאביס חינם תמורת משימות שחילק לגולשים ואפילו שלח מעטפות עם קנאביס לשרים.

כעת נראה שפייסבוק שידרגו את מערך הצנזורה שלהם, כשכבר לאחר שעות בודדות הוסר אמש מהרשת דף פייסבוק שהציע קנאביס בחינם. הדף, בשם "ישיבת פרלמנט 2017", הוקם לפני מספר חודשים כדי לקדם אירוע שנתי שנערך מדי ה-20 באפריל בירושלים ובמתכונתיו הקודמות כונה "ליל הבאנגים" ו"פיקניקנאביס".

בפוסט שפורסם בדף בשעות הצהריים במטרה לקדם את האירוע בשנת 2017, הציעו המארגנים "3 גרם גראס בחינם" בהגרלה בין גולשים שישתפו את הפוסט ויצטרפו לעמוד האירוע. מן הסתם בתוך שעות בודדות צבר הפוסט מאות שיתופים והצליח לקבל חשיפה חריגה במיוחד לדף קטן יחסית.

אם בעקבות דיווחי גולשים, בעקבות אלגוריתם משוכלל או לאחר התערבות של גורמי אכיפה – פייסבוק הסירה את הפוסט לאחר זמן לא רב בטענה שמדובר בעבירה על תקנון הרשת וחוקי הקהילה.

כעבור מספר דקות הוסרו גם דף הפייסבוק כולו על 2,000 הלייקים שהספיק לצבור עד אז ועמוד האירוע אליו נרשמו עד אותו שלב למעלה מ-400 משתתפים.

עמוס סילבר, פעיל הלגליזציה שובר המוסכמות, פירסם הודעה בנושא והודיע שהאירוע יתקיים כרגיל בעוד כ-8 חודשים:

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט