פייגלין נגד ארדן: מטרת האיסור על קנאביס – שליטה באזרחים

כפי שחשף לאחרונה בכיר בממשל האמריקני, יו”ר מפלגת ‘זהות’ מעלה לדיון את הסיבה האמיתית בגינה יצאו למלחמה בקנאביס: שליטה באזרחים והרתעתם מפני נקיטת יוזמה והפגנות. “כל שלטון מבקש להנציח את עצמו, לצבור עוד כח, עוד מידע,” הוא אומר.

התמיכה בהצעת החוק לאי הפללה ממשיכה לצבור תאוצה ולאחר תמיכת המפורסמים, שרי הממשלה וחברי הכנסת מצטרף גם הח”כ לשעבר משה פייגלין, הידוע בתמיכתו בקנאביס הרפואי ובמאבק ללגליזציה.

“כפי שהגיבו קודמיו להצעות דומות, מיהר גם השר ארדן להתנגד [להצעת החוק] בטענה שהדבר יוביל לעליה בתאונות דרכים ושאר מרעין בישין. חבל,” כתב פייגלין בסטטוס שפירסם הבוקר. “אילו טרח לברר מה קרה במדינות בהן בוצע מהלך עמוק הרבה יותר – לגליזציה שלמה – היה ארדן מגלה כי מה שמתחולל שם הוא ההיפך הגמור.”

משה פייגלין
משה פייגלין: “אזרחים כאלה נוטים להיות ממושמעים מאוד. לא להפגין, לא לעשות בעיות. יכול להיות שהמטרה היא רק הגדלת המדינה וכוחו של השלטון?”

בסטטוס מעלה פייגלין לדיון גם את הסיבה האמיתית בגללה הוכרזה המלחמה בקנאביס: רצונו של השלטון לצבור כח ולהרתיע את האזרחים מלהתקומם – בדיוק כפי שחשף לאחרונה על ידי בכיר בממשל האמריקני שהודה שמטרת הכרזת המלחמה על קנאביס בשנות ה-70 בארה”ב היתה הרתעת ההיפים השמאלנים והאפרו-אמריקנים מלמחות על מדיניות הממשל.

“ואולי המעצרים הללו הם בדיוק העניין? הרי שלטון – כל שלטון – מבקש להנציח את עצמו, לצבור עוד כח, עוד מידע (ביומטרי למשל), עוד בירוקרטיה, עוד גיוס בכפיה,” המשיך פייגלין, “על פי הערכות, קרוב למיליון אזרחים כבר ניסו. כלומר, מדובר בכמיליון אזרחים ישרים ונורמטיביים, שחוששים מן הדפיקה בדלת – למרות שאנו מדינה דמוקרטית. אזרחים כאלה נוטים להיות ממושמעים מאוד. לא להפגין, לא לעשות בעיות. יכול להיות שהמטרה היא רק הגדלת המדינה וכוחו של השלטון?”

אלו דבריו של הבכיר האמריקני:

“אתה רוצה לדעת על מה היה כל הסיפור?” הוא שאל אותי במבט של אדם שאחרי השפלה ציבורית ותקופה בכלא פדרלי היה לו מעט מאוד להפסיד. “קמפיין הבחירות של ניקסון בשנת 1968, והתקופה שלו בבית הלבן כנשיא, התמקד בשני אויבים: השמאלנים מתנגדי המלחמה והשחורים. אתה מבין מה אני אומר לך? ידענו שלא נוכל להוציא מהחוק ולהכריז מלחמה על שחורים, אבל על ידי כך שגרמנו לציבור לקשר את ההיפים עם מריחואנה ואת השחורים עם הרואין, והענישה וההפללה הנוקשות של שניהם, יכולנו לרסק את הקהילות הללו. יכולנו לעצור את המנהיגים שלהן, לפשוט על בתיהם, להרוס להם את הפגישות וההתכנסויות, ולהשמיץ אותם ערב אחרי ערב במהדורת החדשות. האם ידענו שאנחנו משקרים בקשר לסמים? ברור שכן.”

ואלו דבריו של פייגלין:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר