פייגלין לשרים: “הקנאביס הרפואי – בידיכם”

בניגוד להצהרות שרת הבריאות על נכונות להרחיב ולהקל על חולים בקבלת קנאביס רפואי, מחלקת הקנאביס הרפואי (יק”ר) ממשיכה להקשיח את התנאים, מאיימת על רופאים ומסרבת לאשר טיפול בסובלים מפוסט טראומה – בניגוד להבטחות. ח”כ משה פייגלין יעלה בשבוע הבא את הצעת החוק שלו להסדרת הענף הקלוקל.

לפני כ-7 חודשים הגיש ח”כ משה פייגלין את הצעת החוק שלו להסדרת ענף הקנאביס הרפואי על פיה יאושר לרופאים לספק קנאביס לחולים על פי אבחנתם המקצועית ולאחר שעברו הכשרה מתאימה בתחום. משרד הבריאות דחה אז את מועד ההצבעה פעם אחת ופעם שנייה, עד שלבסוף ביטל אותה לחלוטין כשהגיש ‘הצעת מחליטים‘ משלו, שהיתה אמורה לעשות סדר בבלאגן.

כעת, יותר מחצי שנה לאחר מכן, ולאחר שנראה כי משרד הבריאות רק הולך ומקשיח את התנאים ואת הגישה לתרופה הטבעית, החליט פייגלין להעמיד את הצעת החוק שלו להצבעה בשנית. ב-8.6, יום א’ הבא, תעלה הצעת החוק של פייגלין להצבעה בוועדת השרים לענייני חקיקה, בתקווה לעצור את מה שמכנים רבים כ”התעללות” בחולים.

משה פייגלין
משה פייגלין

הבוקר, 1.6, שלח פייגלין מכתב מפורט לחברי וועדת השרים, בו תיאר כיצד מקשה משרד הבריאות על החולים בקבלת מזור לכאבם ודרש מחברי הוועדה להצביע בעד הצעת החוק שתעלה להצבעה כאמור בשבוע הבא.

“בהצעת המחליטים שהביאה שרת הבריאות מופיע כי ‘הממשלה רושמת לפניה את דיווח משרד הבריאות כי הוא פועל להנגשה, פישוט וקיצור של הליכי קבלת רישיונות לשימוש בקנביס למטרות רפואיות, וייעול הליכי ניפוק הקנביס למטופלים’,” כתב פייגלין. “עליי לקבוע בצער רב שמשרד הבריאות עשה בדיוק את ההיפך הגמור מהאמור במטרה הראשית של הצעת המחליטים ועל כן אני חוזר על בקשתי מכל אחד ואחת מכם להצביע בעד הצעת החוק.”

פייגלין סיפר על הפגישה שערך בשבוע שעבר בכנסת יחד עם רופאים ופעילים, אשר מהם שמע על הקשיים הרבים בהתמודדותם עם משרד הבריאות. “כל הרופאים שעוסקים בענין טענו פה אחד שההתנגדות של רופאים ושל המערכת המשרדית נובעת מחוסר הכרות של הקנאביס וסגולותיו,” כתב. “כמו כן הם טענו שבחצי שנה האחרונה מורגשת החמרה משמעותית במתן ההיתרים. חמור מכך אין שום דרך סבירה ליצירת קשר עם היק”ר, אין שום הגיון בהחלטות הניתנות, ופעמים רבות אין חתימה על התשובות הניתנות.”

עוד פירט פייגלין על החלטת משרד הבריאות לאסור על מעבר בין ספקים, על ההגבלה של 50 גרם מקסימום בחודש למטופל ועל קיצור תוקף הרשיונות, על הסירוב לספק קנאביס לסובלים מפוסט טראומה (על אף הבטחתו של סמנכ”ל משרד הבריאות), על ההחלטה לעבור לאופן חלוקת קנאביס על פי כמויות THC במקום על פי זנים, על ההפחדות שמטיל המשרד על רופאים הממליצים על שימוש בקנאביס רפואי ועל קביעת ה-FDA האמריקני כי יש לצמצם את השימוש באופיואידים.

ביום ראשון הקרוב אם כן (8.6) תעלה הצעת החוק להצבעה בוועדת השרים. חברי ועדת השרים שיצביעו בעד ונגד ההצעה: ציפי לבני, יאיר לפיד, אורי אריאל, יעל גרמן, יאיר שמיר, גדעון סער, לימור לבנת, אורי אורבך, יצחק אהרונוביץ’, יובל שטייניץ, סופה לנדבר ויעקב פרי.

ביום חמישי לפני כן (5.6) ייפגשו מטופלים וחולים בכדי לדון בהחרפת המאבק כנגד משרד הבריאות. ב-12.6 תתכנס וועדת ההתוויות של משרד הבריאות כדי לדון – שוב – בשאלת הכנסת הפיברומיאלגיה למחלות המזכות בקנאביס רפואי.

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/feiglin-sarim.pdf

צפו: השקרים של שרת הבריאות יעל גרמן
ראו עוד: קנאביס רפואי בישראל – חולים מבולבלים ורופאים מאויימים

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר