מגלגל...
x

פטריה התגלתה בחווה של חברת פארמוקן, המנכ”ל התפטר

מכה לחברת פארמוקן: פטריה התגלתה בחלק מחומרי הגלם המשמשים לייצור ייחורים, מה שעלול להביא אולי לעיכוב בחלק מהאספקה של מוצריה. החברה בוחנת את היקף הפגיעה בגידולים, אך לא מכריזה על ריקול מכיוון שלדבריה הפטריה התגלתה במצע הגידול ולא בתפרחות. במקביל, המנכ"ל גיל חובש התפטר סופית. לירן חלפון מונה במקומו

פטריה מסוג Solani Fusarium התגלתה בקנאביס של חברת פארמוקן (Pharmocann), כך מודיעה הבוקר (א’) החברה באופן רשמי. בנוסף מצהירה החברה כי לגילוי עלולות להיות השלכות מהותיות על המשך פעילות החברה.

על פי הודעת החברה, הפטריה התגלתה בשתי אצוות ייצור ומקורה בחומר גלם המשמש לייצור ייחורים שהתקבל מספק בהולנד. החברה לא חשפה בשלב זה באילו אצוות מדובר ולא הכריזה על ריקול (Recall).

מנהל התפעול של פארמוקן, רועי חובש, מסר: “אין קשר למוצרים שבחוץ. אין שום קשר לתפרחות הקנאביס. הפטריות שנמצאו הן בפלאגים של מצע הגידול ולא בתפרחות, לכן הצמחים לא נשאים של זה.”

החברה לא השיבה לשאלה כמה ק”ג/טון קנאביס שהיה אמור להגיע לשיווק בבתי המרקחת צפוי כעת להיות מושמד או לא להגיע לשוק בעקבות הממצאים. “החברה בוחנת את הנושא ותפרסם דיווח מיידי נוסף שיהיו בידה נתונים מדויקים,” מסרה.

זן קנאביס מגידו של פארמוקן T20/C4
זן מגידו של חברת פארמוקן: “אין פגיעה בתפרחות”

בהודעה שפרסמה הבוקר החברה לבורסה נכתב בין היתר כי “בחלק מחומר הגלם המשמש לייצור ייחורים (פלאג) התגלתה פטריה מסוג Solani Fusarium, אשר להערכת החברה, המבוססת על עשרות בדיקות מאריזות שונות משתי אצוות ייצור, מקורה מפלאגים שהתקבלו מהספק ההולנדי”.

עוד ציינה החברה כי “נכון למועד זה, אין בידי החברה נתונים מדויקים אודות היקף הפגיעה של הפטריה בגידולים של החברה, אולם להערכת החברה עשויה להיות לכך השפעה מהותית לרעה על פעילות החברה. יובהר כי נכון למועד זה ולאחר בדיקות מעבדה, הפטריה לא נמצאה בצמחי האם של החברה.”

“החברה נוקטת בצעדים על מנת לבחון את היקף הפגיעה בגידולים, לרבות ביצוע בדיקות מעבדה נרחבות, פועלת להתקשרות עם מומחה חיצוני לבחינת הנושא וכן בוחנת במקביל חלופות גידול ככל שתידרש לכך,” דווח עוד.

פגיעה כזו בשתי אצוות גידול שהיו בשלבי ייצור, עלולה כפי שציינה החברה בעצמה, לפגוע קשות בתפוקה ובהתאם להביא לירידה משמעותית בזמינות של מוצרי פארמוקן בבתי המרקחת.

במקביל דיווחה החברה כי המנכ”ל גיל חובש, ממייסדי החברה, התפטר סופית מתפקידו וסיים את חלקו בפארמוקן. ההודעה מפתיעה מכיוון שלמרות שהיתה הצהרה על עזיבה צפויה שלו, היא היתה מתוכננת לאוקטובר 2022.

גיל חובש, מנכ"ל פארמוקן
עזב סופית את החברה – גיל חובש, מנכ”ל פארמוקן

כזכור, כפי שפורסם במגזין קנאביס לראשונה לפני כשבועיים, החברה הכניסה את ההודעה על העזיבה הצפויה של המנכ”ל חובש בסעיף נסתר בדיווח גנרי לבורסה. משנחשף בפומבי הדבר, כנראה הוא הוביל לסיום סופי של תפקידו.

לא ידוע בשלב זה האם יש או אין קשר בין הפטריה שנתגלתה והנזק שנגרם לפארמוקן, לעזיבתו של חובש את התפקיד. לטענת הצדדים חובש עזב מרצונו, אך עלו ספקות בשוק בשאלה מדוע שמישהו יעזוב תפקיד שמילא באהבה ובשכר גבוה יחסית.

את מקומו של חובש כמנכ”ל ימלא באופן זמני בינתיים לירן חלפון, שהינו שותף ובעל עניין בחברה מאז שנת 2011 (מחזיק ב-11.28%). חלפון הוא גם הבעלים של חברת 24/7 Local Services המספקת שירותי יעוץ ובעלי מקצוע ובעלת כ-500 ספקי משנה בארה”ב.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר