בעולםחדשות

פוליטיקאי גרמני מודה כי השתמש בקריסטל מת’ “כדי לעבוד טוב יותר”

דובר המפלגה הסוציאל-דמוקרטית של גרמניה ואחד המתנגדים הבולטים ללגליזציה של קנאביס הודה כי צרך קריסטל מת’ במשך כחודש “בשביל לשפר את התפקוד בעבודה”. עם זאת הוא טען כי הוא אינו מכור לחומר והודיע כי אין בכוונתו להתפטר מהפרלמנט.

בזמן שאצלנו הפוליטיקאים הודו בינתיים רק בעישון קנאביס (תמר זנדברג) ובצריכת ריטלין (שי פירון), בגרמניה הודה השבוע פוליטיקאי בכיר כי צרך קריסטל מת’ (מתאמפטמין – סם פסיכואקטיבי סינתטי ממריץ) במשך כחודש ימים.

מייקל הארטמן
מייקל הארטמן

מייקל הארטמן, 51, פוליטיקאי מוכר ומי שהיה עד השבוע דובר המפלגה הסוציאל-דמוקרטית של גרמני (SPD), אחת המפלגות הוותיקות והגדולות במדינה, הודה כי רכש והשתמש בקריסטל מת’ במשך כחודש, בשביל “לשפר את התפקוד בעבודה” לדבריו.

על פי הדיווח, בהודעה רשמית שפירסם עורך דינו של הארטמן נמסר כי על אף שהשתמש בסם במשך חודש, מעולם לא היה מכור אליו וכי הוא מתנצל על שרכש מתאמפטמינים, אשר אינם חוקיים בגרמניה, אבל עשה זאת מתוך רצון להיות עובד יסודי יותר.

הודאתו של הארטמן באה לאחר פשיטה שערכה המשטרה על ביתו בשבוע שעבר במסגרת חקירה שהתנהלה כנגדו בחשד לשימוש בסמים, בעקבות הודעה שמסר סוחר הסמים שלו. בדירה לא נמצא כל זכר לסמים ולא יוגש כתב אישום כנגדו.

עצומה: תשוחרר נעמה מהכלא הרוסי!

לא טסים דרך רוסיה עד שחרורה של נעמה מהכלא הרוסי! כל חתימה על העצומה שולחת אוטומטית דוא"ל אל שגרירות רוסיה בישראל.
 
חתמו עכשיו
חתמו עד כה:
2762

עם זאת התפטר הארטמן מתפקידו כדובר המפלגה, אך הודיע כי אין בכוונתו להתפטר מתפקידו כחבר פרלמנט.

בשנת 2012 התבטא הארטמן נגד קנאביס וטען כי הוא מתנגד ללגליזציה.

צפו: פוליטיקאי גרמני מעשן ג’וינט בשידור חי בטלוויזיה


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)
חדשות
Close