מגלגל...

פוליטיקאי אוסטרלי הודיע בפרלמנט: “צרכתי קנאביס הבוקר”

“עברתי על החוק, צרכתי קנאביס”: חבר מפלגת ‘הירוקים’, הפועל לקידום לגליזציה של קנאביס באוסטרליה, הצהיר באמצע ישיבת תקציב בפרלמנט כי הוא עבר על החוק וצרך קנאביס באותו הבוקר – זאת מתוך מטרה לקדם רגולציה של מוצרי מזון מבוססי המפ.

חבר הפרלמנט האוסטרלי ג’רמי בקינגהאם, הפועל מטעם מפלגת ‘הירוקים’ – בין השאר במטרה לקדם לגליזציה מלאה של קנאביס – נתן הופעת מחאה מקורית במיוחד כשבמהלך דיון רשמי על תקציב המדינה הודיע בפני כלל חברי הפרלמנט המכובדים כי צרך קנאביס באותו הבוקר.

בהצהרתו, שהפתיעה את חברי הוועדה וכוונה ישירת לשר התעשייה והחקלאות ניל בלייר, התייחס ג’רמי לאכילת זרעי המפ אורגניים וכן מוצרי מזון מבוססי המפ, אשר עדיין נמצאים מחוץ לחוק ואינם נמכרים באופן חופשי

ג'רמי בקינגהאם
ג’רמי בקינגהאם: “צרכתי קנאביס היום בבוקר”

כמו כן ציין ג’רמי כי העובדה שגידול ההמפ אינו מקבל דחיפה שתהפוך אותו לתעשייה חזקה, היא אובדן עצום עבור הממשלה והאזרחים כאחד, המוערך בכמיליארד ליש”ט בשנה, כך על פי הדיווח של רשת ABC.

תעלול ההמפ של ג’רמי

המקרה, שזכה בתקשורת האוסטרלית לשם “תעלול ההמפ של ג’רמי“, נועד לכוון את תשומת הלב הפרלמנטרית להכרה מלאה בהמפ כמוצר מזון חוקי ובעל סגולות תזונתיות, זאת במטרה לאפשר את מכירתו בשוק החופשי.

במאי האחרון ביצע ג’רמי תעלול דומה, כאשר נכנס לשטח הפרלמנט עם סיגריה אלקטרונית והתיישב לעשן ממנה באמצע דיון, מתוך מטרה להראות כי החקיקה בנושא אינה מספקת ויש לחזק אותה בכדי לשמור על האוכלוסיות הצעירות במדינה, אשר מתדרדרות חזרה לעישון.

ג'רמי באקינגהאם - מעשן סיגריה אלקטרונית בבית הפרלמנט האוסטרלי
ג’רמי והסיגריה האלקטרונית בבית הפרלמנט

לגליזציה של מוצרי המפ

בינואר האחרון עלה נושא ההמפ על סדר יומו של הפורום הבכיר לרגולציית מזון באוסטרליה, אשר קבע כי ההמפ הינו “מוצר מזון בטוח לצריכה ובעל סגולות תזונתיות”. למרות הקביעה החיובית נמנעו חברי הפורום ממתן אישור מכירה חופשי עקב “מספר חששות”, כך על פי דבריו של בלייר.

ניל בלייר - שר התעשייה והחקלאות האוסטרלי
ניל בלייר – שר התעשייה והחקלאות האוסטרלי

“הבקשה לאישורו של המפ נדחתה עקב מגוון סיבות, אשר אינן קשורות לרמת הבטיחות שלו כמוצר מזון,” ציין בלייר, והוסיף כי למרות העובדה שמוצרי ההמפ אינם מכילים רמת THC פעילה העלולה לגרום לתופעות פסיכואקטיביות, ישנם נושאים נוספים הדורשים התייחסות פרלמנטרית לפני שיוכל ההמפ להיות מאושר סופית.

בסיום דבריו ציין בלייר כי הנושא נמצא בטיפול בזמן זה, וכי הנושאים שטרם נפתרו בהקשר לאישורו של ההמפ, עומדים על סדר היום ויזכו גם הם להתייחסות.

גם בישראל נחשב ה’המפ’ (קנבוס) ל”סם מסוכן ללא תועלת רפואית” – על אף שהוא צמח בריא במיוחד הנחשב ל’מזון על’ ואינו גורם לכל השפעה פסיכואקטיבית. בחוד יוני 2015 הגישו חברי הכנסת תמר זנדברג (מרצ) ודני עטר (העבודה) הצעת חוק להוצאת ההמפ מפקודת הסמים המסוכנים. ההצעה טרם עלתה להצבעה.

ראו גם:
איטליה: פוליטיקאית תחלק מריחואנה שגידלה בביתה
ארגנטינה: פוליטיקאית פירסמה תמונה של עציץ מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר