פגישת ה-G20: תיאסר הצגת ג'וינט ענק בהפגנה

בשבוע הבא ייפגשו נציגי הכלכלות הגדולות בעולם לכנס ה-G20 השנתי. פעילים למען קנאביס לא יורשו להציג ג'וינט באורך 10 מטרים במחאה על חוקי ההפללה ובקריאה לדון בנושא הקנאביס הרפואי במסגרת הפורום החשוב.

נציגי המדינות החברות בארגון G20, פורום הכלכלות החזקות בעולם, ייפגשו בשבוע הבא – כבכל שנה – בכדי לדון בנושאים החשובים ובאתגרים הכלכליים הצפויים לקראת שנת 2015.

לקראת המפגש המתוקשר, שייערך בין ה-15 ל-16 בנובמבר בבריזביין, אוסטרליה, מתכננים פעילי קנאביס להגיע למקום כדי להפגין למען שחרור צרכני הקנאביס והוצאת המריחואנה מפקודת הסמים המסוכנים, וכן בקריאה להכניס את נושא הקנאביס הרפואי לדיוני הועידה הרשמיים.

g20 Australia
נציגי ה-G20 ייפגשו בשבוע הבא בבריזביין, אוסטרליה

בתחילה תכננו הפעילים האוסטרליים להגיע עם ג'וינט ענק באורך 10 מטרים – אותו הם נוהגים להציג בכל שנה במהלך אירועי ה'מארדי-גראס', חגיגות הקנאביס שנערכות בעיירת ה"סטלנים" האוסטרלית נימבין (צפו: אולימפיאדת הקנאביס בנימבין) – אך אמש הודיע האחראי על אבטחת האירוע כי לא ייאשר את הצגת הג'וינט הענק.

עם זאת התירו על פי הדיווח גורמי האכיפה למפגינים להגיע עם ג'וינטים קטנים, אך קבעו כי בהפגנה לא יורשו להשתתף יותר מעשרה אנשים בלבד.

ג'וינט ענק

"הם מעולים, הם דגם מוקטן של הג'וינט הענק והם יספיקו לנו," אמר מייקל בלדרסטון, נשיא "שגרירות ההמפ", ארגון הפועל למען שחרור הקנאביס ומי שממארגן את ההפגנה. "אם נוכל להיכנס איתם זה יהיה מספיק טוב. הם נראים מעולה."

מייקל בלדרסטון
מייקל בלדרסטון, נשיא "שגרירות ההמפ"

בלדרסטון הסביר עוד כי הקנאביס הוא היבול החלקאי המשתלם ביותר בעולם וכי שוויו לכלכלה האוסטרלית עומד על כ-300 מיליון דולר בכל שנה וכי במידה ויהיה חוקי יוביל לפתיחתן של למעלה מ-10,000 מקומות עבודה חדשים.

"אמריקה ראתה את האור ומקדמת לגליזציה, אז מדוע הנושא אינו חלק מהאג'נדה של פורום מדינות ה-G20?" תהה בלדרסטון וסיפר כי שלח אף מכתב רשמי בנושא לנשיא הארגון, אך לא זכה לכל התייחסות.

ראו עוד:
צפו: שוטר מדליק ג'וינט ענק בפסטיבל מריחואנה בוושינגטון
צפו: שוטר מחרים ג'וינט ענק בחגיגות יום המריחואנה
סולן להקת סייפרס היל מציג: ג'וינט ב-1500$ דולר
"קאלי-קנון" – התותח מקליפורניה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט